ј ви вже запаслис€ чорносливом?
ј ви вже запаслис€ чорносливом?
ј ви вже запаслис€ чорносливом?

” пошуках ц≥лющих засоб≥в деколи ми зовс≥м забуваЇмо про т≥ натуральн≥ л≥ки, €к≥ нам завжди доступн≥ ≥ надають в де€ких випадках кращий ефект, н≥ж х≥м≥чн≥. —ьогодн≥ мова п≥де про чорнослив≥.

„орнослив Ч чудовий продукт, €кий часто застосовуЇтьс€ в кул≥нар≥њ. ѕор€д з прекрасними смаковими €кост€ми, чорнослив надаЇ л≥кувальну д≥ю орган≥зму.

—ама назва Ђчорносливї говорить про те, що це чорна слива, сухофрукт, отриманий шл€хом висушуванн€ сливи. ÷е означаЇ, що користь чорносливу т≥сно перепл≥таЇтьс€ з користю св≥жоњ сливи плюс додаютьс€ додатков≥ Ђособист≥ї €кост≥. —еред вс≥х сухофрукт≥в чорнослив Ї, мабуть, самим корисним. ” його склад≥ Ч одн≥ в≥там≥ни ≥ корисн≥ м≥нерали, що перетворюЇ його на справжню знах≥дку в св≥т≥ продукт≥в. …ого компоненти це пектини ≥ кл≥тковина, €блучна кислота, так≥ в≥там≥ни €к ј, ––, —, ¬1 ≥ ¬2, м≥неральн≥ речовини - зал≥зо, фосфор, натр≥й, кал≥й, магн≥й. ЌайприЇмн≥шим Ї те, що в сушеному вигл€д≥ в≥н не втрачаЇ вс≥х своњх корисних властивостей, вони вс≥ залишаютьс€ в ц≥лост≥ й схоронност≥ ≥ надають йому ще б≥льшу енергетичну ц≥нн≥сть.

ѕереповнен≥сть чорносливу баластними речовинами робить його дуже корисним при шлунково-кишкових захворюванн€х, особливо при запор≥. ¬≥н волод≥Ї проносним ефектом. “ому перед тим, €к прийн€ти х≥м≥чн≥ медикаменти, перев≥рте, чи можна дос€гти необх≥дного результату за допомогою натуральних засоб≥в. ¬сього 5Ц6 плод≥в на день може позбавити вас в≥д такоњ неприЇмноњ проблеми €к запор.

„орнослив, кр≥м цього, допоможе очистити орган≥зм, оск≥льки волод≥Ї сечог≥нним ≥ жовчог≥нним засобом. ≤нод≥ в≥н може з цих же причин застосовуватис€ дл€ схудненн€, хоча част≥ше використовуЇтьс€ в д≥Їтах дл€ набору ваги. „орнослив дуже калор≥йний: 100 г продукту м≥стить 231 к≥локалор≥ю. Ќа 50% в≥н складаЇтьс€ з вуглевод≥в.

¬еликий вм≥ст кал≥ю в чорнослив≥ (864 мг), нав≥ть б≥льше, н≥ж в банан≥, робить його корисним дл€ водно-сольового обм≥ну, а отже, впливаЇ на роботу нирок.

¬елика концентрац≥€ зал≥за ≥ вс≥л€ких в≥там≥н≥в в чорнослив≥ робить його незам≥нним при ав≥там≥ноз≥ ≥ анем≥њ.

“акож чорнослив маЇ антибактер≥альну д≥ю, тому вельми актуальний при ≥нфекц≥€х. Ѕув час, коли в —Ўј його спец≥ально додавали у фарш. ≈кстракт чорносливу знижуЇ ризик таких бактер≥й €к стаф≥локок, сальмонела, кишкова паличка на 90%.

¬ останн≥ роки попул€рн≥сть чорносливу зросла завд€ки його здатност≥ знижувати ризик ≥ нав≥ть вил≥ковувати серцево-судинн≥ захворюванн€. ƒуже спри€тливо його д≥ю ≥ при г≥пертон≥чн≥й хвороб≥.

якщо хочете бути завжди в тонус≥, мати здоровий кол≥р обличч€, пол≥пшити загальний стан орган≥зму ≥ бути в гарному настроњ, згадайте, що на полиц€х магазин≥в, на прилавках у бабусь на ринках ви завжди можете знайти це справжнЇ джерело ц≥лющих речовин Ч чорнослив!


08.08.2013