ќд€г-д≥агностик
ќд€г-д≥агностик

¬и€вл€Їтьс€, по од€гу можна не т≥льки зустр≥чати, але й ставити д≥агноз. ќсобливо наочно це видно при перекос≥ таза, остеопороз≥ ≥ г≥пот≥роз≥.

ѕодив≥тьс€ уважно на ваше взутт€, ≥ ви пом≥тите, €к у багатьох несиметрично стоптан≥ п≥дошви. Ѕагато хто скаже, що це особливост≥ ходи. ќднак ≥ неправильна хода виробл€Їтьс€ внасл≥док де€ких захворювань.

ѕерш за все, несиметрично стоптане взутт€ розпов≥сть про перекоси таза. ” норм≥ тазов≥ к≥стки рухлив≥ в≥дносно криж≥в. јле, наприклад, плоскостоп≥сть може призвести до того, що одна половинка тазу перестане обертатис€ щодо крижового зчленуванн€, а буде ф≥ксуватис€ в б≥льш високому положенн≥. “аке становище ≥ викличе перек≥с таза, ноги стануть р≥зноњ довжини, ≥ взутт€ нер≥вном≥рно стоптуютьс€.

Ќасл≥дком перекосу тазу може стати б≥ль у кол≥н≥, так €к саме воно перевантажуЇтьс€ при ходьб≥. ј з часом може розвинутис€ функц≥ональний скол≥оз.

як з'€сувати, чи Ї у вас перек≥с таза? ƒл€ цього подив≥тьс€ на себе у велике дзеркало, попередньо залишившись в одн≥й нижн≥й б≥лизн≥. ѕодив≥тьс€ уважно на вигини тал≥њ - €кщо з одного боку вигин б≥льш виражений, н≥ж з ≥ншого, то перек≥с таза в на€вност≥.

ўе один спос≥б самод≥агностики — приклад≥ть л≥н≥йку до виступаючих к≥сток тазу: спочатку на виступи ззаду, пот≥м спереду. ѕри перекос≥ таза один край л≥н≥йки буде знаходитис€ значно вище.

якщо ви ви€вили у себе таку проблему, то не турбуйтес€ сильно. «верн≥тьс€ за допомогою до квал≥ф≥кованого мануального терапевта, €кий за 5–6 процедур позбавить вас в≥д перекосу тазу.

ѕо од€гу ви можете розп≥знати ≥ остеопороз. Ќа це вкаже зменшенн€ росту, €ке ви пом≥тите по зм≥н≥ довжини пальто або плаща, €к≥ раптом стануть вам довг≥. «меншенн€ росту Ч €вна ознака запущеного остеопорозу. ѕри ц≥й недуз≥ попереков≥ хребц≥ стають пористими ≥ прос≥дають. ѕри ураженн≥ остеопорозом 2, 3, 4 ≥ нав≥ть 10 хребц≥в р≥ст може зменшитис€ на 2Ц4 см.

якщо ви пом≥тили, що стали зменшуватис€ в рост≥, посп≥ш≥ть зробити денситометр≥ю, €ка дозволить з високою точн≥стю визначити щ≥льн≥сть к≥стковоњ тканини.  орисно при остеопороз≥ вживати б≥сфосфонати, що спри€ють зб≥льшенню щ≥льност≥ к≥стковоњ тканини.

„асто пом≥чаЇте сл≥д в≥д гумки шкарпеток на ногах? ƒумаЇте, що занадто туга гумка? ¬ д≥йсност≥ це може бути ознакою г≥потиреозу. ѕри ц≥й недуз≥, що характеризуЇтьс€ зниженн€м функц≥њ щитовидноњ залози, головним симптомом виступають набр€ки н≥г. Ќабр€ки викликаЇ неправильне сп≥вв≥дношенн€ в п≥дшк≥рно-жиров≥й тканин≥ р≥дини, жиру ≥ колагену.

√≥потиреоз викликаЇ деф≥цит гормон≥в щитовидноњ залози, активне вид≥ленн€ тиреотропного гормону, €кий намагаЇтьс€ в≥дновити роботу щитовидки. ќднак щитовидна залоза наст≥льки зб≥льшена в обс€з≥, що не може виробл€ти гормони. –езультатом стаЇ накопиченн€ р≥дини в п≥дшк≥рно-жиров≥й тканин≥ ≥ виникненн€ набр€к≥в.

якщо ви пом≥тили, що набр€ки довол≥ част≥ у вас, в першу чергу обстежте стан щитовидноњ залози, здайте анал≥з кров≥ на тиреотропний гормон ≥, врешт≥-решт, вам необх≥дна консультац≥€ л≥кар€, €кий призначить вам оптимальне л≥куванн€.†