ќбережно: продукти-наркотики!
ќбережно: продукти-наркотики!

¬с≥ ми добре знайом≥ з т€гою до певних продукт≥в, €к≥ хочетьс€ покуштувати нав≥ть без в≥дчутт€ почутт€ голоду. ¬арто в≥дчути запах або побачити привабливий продукт, €к в≥дмовитис€ в≥д них уже немаЇ сил.

јдже обжерлив≥сть Ї одним з≥ смертних гр≥х≥в, значить, проблема догоджанн€ себе продуктами харчуванн€ виникла ще в стародавн≥ часи. ” багатьох крањнах сьогодн≥ ≥стотна частина населенн€ страждаЇ на ожир≥нн€, а схудненн€ Ї непереборною задачею. „асто ц≥ сучасн≥ проблеми нам представл€ють €к негативний вплив техн≥чного прогресу, насправд≥ причини криютьс€ в ≥ншому.

” нашому розум≥нн≥ черевоугодник Ч це людина, €ка не вм≥Ї тримати себе в руках, схильна до низинних потреб, загалом Ч ненажера. ќстанн≥м часом психологи пропонують пор≥внювати таких людей з наркоманами або алкогол≥ками.

ƒ≥йсно, чому буваЇ так складно втриматис€, щоб не з'њсти улюблену Ђсмакотуї, нав≥ть при повному усв≥домленн≥ њњ шкоди дл€ здоров'€? як ви€вилос€, багато продукт≥в м≥ст€ть у соб≥ особлив≥ речовини, €к≥ дратують центр задоволень в нашому мозку, так само, €к ≥ наркотик, чим викликаЇтьс€ звиканн€ ≥ потреба в зб≥льшенн≥ дози. –≥шенн€ с≥сти на д≥Їту в таких випадках стаЇ незд≥йсненним, ≥ схуднути стаЇ неможливо.

ѕродукти, що викликають звиканн€

÷укор. ” цьому випадку маЇтьс€ на уваз≥ не просто цукор в чистому вигл€д≥, але вс≥ продукти, багат≥ вуглеводами Ч торти, печиво, булки, т≥стечка, морозиво, банани та ≥н ¬с€ справа не в муц≥, а саме в цукр≥, €кий входить до складу вс≥х кондитерських вироб≥в. “ак≥ продукти викликають р≥зкий стрибок цукру в кров≥, а цукор викликаЇ в мозку викид природних оп≥ат≥в. јле падаЇ цукор у кров≥ так само швидко, €к ≥ п≥двищуЇтьс€, тому людина в≥дчуваЇ гострий напад голоду.

Ўоколад, какао, кава. ¬важаЇтьс€, що саме ц≥ продукти викликають найб≥льше звиканн€. ¬они м≥ст€ть алколоњди на зразок тих, €к≥ присутн≥ в алкогол≥.  р≥м того, кофењн ≥ цукор також спри€ють виробленню звиканн€. ¬≥домо, що шоколад використовуЇтьс€ нав≥ть в €кост≥ зам≥сноњ терап≥њ в л≥куванн≥ алкогольноњ залежност≥.

ћ'€со ≥ риба. ћ'€сн≥ продукти провокують р≥зкий викид ≥нсул≥ну в кров≥, що спри€Ї сплеску допам≥ну в мозку. ƒопам≥н - речовина, що актив≥зуЇ центр задоволенн€ в мозку. ÷е по€снюЇ, чому людин≥ так важко в≥дмовитис€ в≥д м'€са.

ћолочн≥ продукти. ћолоко, в тому числ≥ ≥ людське, м≥стить в невеликих к≥лькост€х морф≥н, а також казењн, що розпадаЇтьс€ на оп≥ати Ч каземорф≥ни. ќсобливо шк≥дливий з ц≥Їњ точки зору сир, так €к в ньому висока концентрац≥€ морф≥н≥в, а також надм≥рна к≥льк≥сть жир≥в ≥ сол≥. якщо сир у вашому рац≥он≥ один з основних продукт≥в, то схуднути вам не вдастьс€.

‘аст-фуд. —права в тому, що практично вс≥ страви швидкого приготуванн€ м≥ст€ть елементи, що викликають звиканн€ Ч жири, цукор, сир, с≥ль, казењн. ÷≥ продукти викликають наст≥льки сильну залежн≥сть, що подолати њњ практично неможливо, чим з усп≥хом користуютьс€ виробники фаст-фуду.

ЅажаЇмо вам набратис€ сили вол≥ ≥ в≥дмовитис€ в≥д продукт≥в-наркотик≥в, €к≥ позбавл€ють орган≥зм здоров'€.


28.07.2013