„и вм≥Їте ви правильно сваритис€?
„и вм≥Їте ви правильно сваритис€?
 „и вм≥Їте ви правильно сваритис€?

як зберегти м≥цн≥ в≥дносини в с≥м'њ? як навчитис€ приймати будь-€к≥ недол≥ки партнера? яку л≥н≥ю повед≥нки обрати, коли в с≥мейних в≥дносинах дозр≥ла криза? як не вибухнути п≥д час сварки?

¬с≥ ц≥ питанн€ досить актуальн≥. ћи звикли вважати, що до розпаду в≥дносин призвод€ть част≥ сварки, розходженн€ в характерах, нерозум≥нн€. ќднак психологи твердо впевнен≥, що крахом загрожують не сам≥ конфл≥кти, а наша неправильна стереотипна повед≥нка у них.

¬с≥ люди, адекватно сприймаюч≥ д≥йсн≥сть, розум≥ють, що нав≥ть м≥ж двома гар€че любл€чими один одного час в≥д часу виникають конфл≥кти з найр≥зноман≥тн≥ших причин. јдже двох абсолютно однакових людей не буваЇ, вс≥ ми чимось в≥др≥зн€Їмос€ один в≥д одного.  оли де€к≥ моменти св≥тогл€ду двох людей сп≥впадають, то виникаЇ в≥дчутт€ Ђспор≥дненоњ душ≥ї. ” таких людей Ї шанси благополучно з'Їднати своњ дол≥. јле ≥ вони не застрахован≥ в≥д сварок ≥ конфл≥кт≥в. ≤ це ц≥лком нормально Ч захищати своњ кордони, в≥дстоювати свою думку. ќднак €к саме це робити правильно, щоб не запод≥€ти непоправного болю кохан≥й людин≥ ≥ не в≥дштовхнути њњ назавжди. ÷ьому варто повчитис€ багатьом.

≤ншими словами, потр≥бно вм≥ти правильно ла€тис€ ≥ сваритис€. ѕропонуЇмо ознайомитис€ з де€кими правилами правильного веденн€ конфл≥кт≥в дл€ попередженн€ серйозних проблем у взаЇминах.

„отири табу

  •  ритичн≥ зауваженн€ Ч Ђ—к≥льки раз≥в тоб≥ повторювати...ї, Ђћен≥ набридла тво€ безв≥дпов≥дальн≥стьї, Ђ“и н≥коли не...ї ≥ т.п.
  • «невага Ч закочуванн€ очей у в≥дпов≥дь на €к≥сь слова чи д≥њ партнера, глузуванн€, зл≥ жарти й фрази типу Ђ“ак на що ти взагал≥ здатний (здатна)!ї
  • «ахисна повед≥нка Ч Ђ—ам дуракї, Ђ«а собою сл≥дкуйї, Ђ÷е ти у всьому виннаї. ÷е ≥ запереченн€ своЇњ в≥дпов≥дальност≥, небажанн€ визнати правоту, попросити вибаченн€.
  • Ђ’олодна ст≥наї Ч в≥дсторонене крижане мовчанн€ €к спос≥б покарати партнера, небажанн€ йти на контакт, п≥ти, грюкнувши дверима.

якщо така повед≥нка прийн€ла стереотипний характер ≥ повторюЇтьс€ з дн€ у день, любов покине цю пару. ¬заЇморозум≥нн€ можливо в тих в≥дносинах, коли пари свар€тьс€ правильно.

ѕравила конструктивноњ сварки

1. ¬и не уникаЇте сварки, замикаючись в соб≥. ¬и берете паузу, щоб охолонути ≥ зосередитис€, при цьому партнер ставитьс€ до цього з розум≥нн€м.

2. Ќе накопичуйте роздратуванн€, це позбавить сварку в≥д зайвоњ емоц≥йност≥. ¬и не переходите на крик ≥ образи.

3. ¬аша сварка Ђповинна проходитиї в обстановц≥ дов≥ри ≥ безпеки. Ќезважаючи на пол€рн≥ думки, кожен з партнер≥в розум≥Ї, що маЇ на них право ≥ вони будуть почут≥.

4. ¬аша мета Ч вир≥шенн€ проблеми, а не взаЇмн≥ звинуваченн€. ¬и не переходите на особистост≥, говорите про себе та своњ почутт€ (Ђя злюс€ї, Ђћен≥ прикрої), але не критикуЇте ≥ншого.

5. «авжди даЇте зрозум≥ти, що ваш чолов≥к (дружина) улюблен≥ в будь-€кому випадку, нав≥ть п≥сл€ зд≥йсненн€ помилки.

6. —п≥впрац€ Ч Їдиний в≥рний шл€х вир≥шенн€ конфл≥кту.  ожен з вас висловлюЇ, чим в≥н незадоволений ≥ ви обидва шукайте р≥шенн€, €ке задовольнить обох.

7. якщо сп≥впрац€ не виходить, Ї ще компром≥с. “ут можна застосувати систему компенсац≥й: Ђ“и багато часу присв€чуЇш робот≥ ≥ р≥дко буваЇш удома. я страждаю в≥д цього, але мен≥ буде легше, €кщо раз на тиждень ти будеш приходити ран≥ше ≥ ми будемо проводити час разом, а в один з вих≥дних ти будеш в≥дпускати мене на зустр≥ч з подругами.

“ак≥ правила можлив≥ лише в тих випадках, коли м≥ж партнерами немаЇ проблем з комун≥кац≥Їю, ≥ Ї дов≥ра. —варка покаже, що насправд≥ д≥Їтьс€ м≥ж вами. јдже в процес≥ конфл≥кту люди перестають себе контролювати ≥ говор€ть всю правду. јле тепер ви знаЇте, €к треба сваритис€ правильно. 


25.07.2013