Ќомофоб≥€ ходить по планет≥
Ќомофоб≥€ ходить по планет≥

якщо ви прот€гом дн€ не випускаЇте моб≥льний телефон з рук, в≥дчуваЇте дискомфорт, €кщо залишили його вдома, то ви страждаЇте номофоб≥Їю Ч страхом Ђопинитис€ без зв'€зкуї.

¬перше терм≥н Ђномофоб≥€ї був введений в 2008 роц≥ дл€ позначенн€ тривожного стану у людей, €к≥ втратили доступ до моб≥льного телефону Ч Уno-mobile-phone phobiaФ. ќстанн≥ досл≥дженн€ показали, що страх Ђви€витис€ поза зв'€зкомї глибше, н≥ж передбачалос€ спочатку ≥ страждаЇ в≥д нього велика к≥льк≥сть людей.

Ќещодавно було проведено досл≥дженн€, в рамках €кого опитали 1000 чолов≥к. ƒв≥ третини з них з≥зналис€, що бо€тьс€ втратити своњ моб≥льн≥ телефони, 41% за€вили, що про вс€к випадок нос€ть з собою два телефони. ѕри цьому ж≥нки б≥льше схильн≥ до страху залишитис€ без зв'€зку, н≥ж чолов≥ки (70% проти 61%), але чолов≥ки част≥ше нос€ть з собою два телефони (47% проти 36%).

Ѕ≥льше всього залежними в≥д телефону ви€вилис€ молод≥ люди у в≥ц≥ в≥д 18 до 24 рок≥в. 17% з≥знавалис€ в дискомфорт≥ нав≥ть тод≥, коли розлучалис€ з телефоном всього на к≥лька хвилин.

“ривога залишитис€ без моб≥льника про€вл€Їтьс€ в тому, що людина боњтьс€ вимкнути його, њњ л€каЇ ситуац≥€, коли можуть с≥сти батарейки, вона пост≥йно перев≥р€Ї пов≥домленн€ ≥ дзв≥нки. —траждаюч≥ номофоб≥Їю не розлучаютьс€ з телефоном нав≥ть в м≥сц€х, де в≥н ц≥лком недоречний Ч ванна ≥ туалет.

Ћюдина, залежна в≥д телефону, мимовол≥ обмежуЇ своњ контакти з оточуючими, у нењ стаЇ менше живого сп≥лкуванн€, вона зам≥нюЇ його безособист≥сним контактом.

ѕсихологи пор≥внюють залежн≥сть в≥д телефону з алкогол≥змом: позбавленн€ телефону, так само, €к ≥ алкоголю, викликаЇ пан≥ку.

—имптоми номофоб≥≥

  • бо€знь в≥дключити телефон, неможлив≥сть змусити себе зробити це,
  • нав'€зливе прагненн€ багато раз≥в на день перев≥р€ти пропущен≥ дзв≥нки та смс-ки, емайл,
  • регул€рна перезар€дка телефону через страх, що с€де батарейка або зак≥нчатьс€ грош≥ на рахунку,
  • неможлив≥сть розстатис€ з телефоном нав≥ть за кермом, в туалет≥, у ванн≥й ≥ т.п.

”  ал≥форн≥њ орган≥зований реаб≥л≥тац≥йний центр Morningside, фах≥вц≥ €кого розробили програму захисту пац≥Їнт≥в в≥д в≥ртуальних залежностей, будь то телефон або соц≥альн≥ мереж≥. ” будь-€кому випадку, залежн≥сть Ч це погано, ≥ людина повинна намагатис€ њњ подолати. Ћ≥куванн€ в≥д номофоб≥≥ вже входить в курс багатьох реаб≥л≥тац≥йних центр≥в. ≤ хоч в≥ртуальна залежн≥сть не так шк≥длива €к токсична, в≥д тютюну, алкоголю або наркотик≥в, але вона токсична дл€ само≥дентичност≥ людини ≥ њњ в≥дносин ≥з сусп≥льством. ѕсихологи припускають, що в≥ртуальна залежн≥сть може бути пр€мою дор≥жкою до ≥нших, б≥льш небезпечних залежностей, Ч в≥д реальних наркотик≥в, €к≥ людина може почати приймати дл€ зн€тт€ почутт€ тривоги.

≈п≥дем≥€ номофоб≥≥ охопила дес€тки м≥льйон≥в людей по вс≥й планет≥. ќсобливо турбуЇ, що пац≥Їнтами стають д≥ти все б≥льш молодшого в≥ку. ј ви можете вимкнути на пару годин св≥й моб≥льний телефон пр€мо зараз? 


18.07.2013