Ђ¬ампиризмї омолоджуЇ орган≥зм
Ђ¬ампиризмї омолоджуЇ орган≥зм
Ђ¬ампиризмї омолоджуЇ орган≥зм

ћедицина давно усп≥шно використовуЇ такий метод л≥куванн€ €к переливанн€ кров≥. Ќещодавно ж вчен≥ довели, що особливо корисно дл€ здоров'€ вливанн€ св≥жоњ молодоњ кров≥. “аке переливанн€ благотворно д≥Ї на кл≥тини мозку ≥ в ц≥лому маЇ омолоджуючий ефект.

¬чен≥ —тенфордського ун≥верситету п≥дтвердили г≥потези, €к≥ складають основу м≥ф≥в про вамп≥р≥в, вовкулак, упир≥в та ≥ншоњ нечист≥, що харчуЇтьс€ молодою кров'ю.  ров молодоњ особини насправд≥ здатна оздоровити ≥ зм≥цнити стар≥ючий орган≥зм.

¬ивчаючи цю методику, можна подумати, що вона списана з книг про графа ƒракулу, проте наукова ефективн≥сть њњ доведена. ѕравда, поки що т≥льки на гризунах. јвтор досл≥дженн€ —ол ¬≥ллед впевнений, що вже через пару рок≥в медицина зможе запропонувати 50-р≥чним пац≥Їнтам в≥дновну терап≥ю на основ≥ омолоджуючих компонент≥в кров≥, отриманих в≥д молодих людей €к проф≥лактику дегенеративних процес≥в стар≥нн€. ÷≥лком можливо, що завд€ки нов≥й терап≥њ медицина перегл€не своЇ ставленн€ до того, що ран≥ше вважалос€ жахливим ≥ аморальним.

“реба сказати, що «зац≥кавлен≥» люди н≥чого нового в ц≥й тем≥ не бачать, так €к Ђкров'€не омолодженн€ї практикуЇтьс€ в наш≥й крањн≥ вже не перший р≥к. ѕод≥бн≥ досл≥дженн€ проводилис€ в —–—– ще в 20-х роках минулого стол≥тт€, проте результат≥в не дали.

Ђ¬амп≥рськаї терап≥€ ви€вилас€ наст≥льки ефективною, що п≥вторар≥чн≥ миш≥ справл€лис€ з тестами на пам'€ть так само добре, €к ≥ чотирим≥с€чн≥. ѕри цьому середн€ тривал≥сть житт€ мишей становить 18–24 м≥с€ц≥в. ≤ €кщо ц€ методика покаже себе наст≥льки ж позитивно на люд€х, то ц≥лком може використовуватис€ дл€ упов≥льненн€ процес≥в стар≥нн€. ƒосл≥дники говор€ть, що регул€рн≥ ≥н'Їкц≥њ можуть проводитис€ люд€м середнього в≥ку.  ров можуть давати молод≥ донори, а теоретично це може допомогти в проф≥лактиц≥ таких небезпечних в≥кових захворювань €к хвороба јльцгеймера.

ќстанн≥ досл≥дженн€ показують, що в г≥ппокам≥ — д≥л€нц≥ мозку, €кий першим вражаЇтьс€ синдромом јльцгеймера, п≥д впливом молодоњ кров≥ в≥дбуваютьс€ зм≥ни в експрес≥њ 200Ц300 ген≥в. ј це ≥стотно п≥двищуЇ здатн≥сть до навчанн€ ≥ запам'€товуванн€ ≥нформац≥њ.

” ход≥ експеримент≥в по об'Їднанню кров≥ молодих ≥ старих мишей зм≥шана кров легко звертала назад ефект в≥кового зниженн€ розумових зд≥бностей.  р≥м того, в результат≥ вливанн€ молодоњ кров≥ заф≥ксовано прискоренн€ зростанн€ нових кл≥тин мозку.

“епер вчен≥ планують зробити масштабний скрин≥нг сотень компонент≥в кров≥, що допоможе њм ви€вити Ђджерело в≥чноњ юност≥ї дл€ мозку.†