ўо змушуЇ нас любити?
ўо змушуЇ нас любити?

¬се живе ≥ прекрасне на планет≥ починаЇтьс€ з любов≥. « початку створенн€ св≥ту людство намагалос€ розгадати таЇмницю почутт€ любов≥. ” наш≥ дн≥ вчен≥ точно встановили: в нашому орган≥зм≥ виробл€ютьс€ природн≥ стимул€тори, €к≥ ≥ викликають це чудове, а деколи бол≥сне почутт€.

√ормони любов≥

¬чен≥ довели, що в≥чного коханн€, на жаль багатьох, не буваЇ. ≤стинне почутт€ живе лише три-чотири роки, а пот≥м поступово притупл€Їтьс€. ÷е не означаЇ, що партнери завжди стають ненависними один одному п≥сл€ зак≥нченн€ цього строку. якщо пост≥йно працювати над взаЇминами, то ф≥зичне почутт€ любов≥ переросте в благородну прихильн≥сть, м≥цну дружбу, безц≥нн≥ взаЇмоповагу та взаЇморозум≥нн€.

ƒ≥йсно гормони любов≥, нав≥ть самоњ пристрасноњ, слабшають через три роки. якщо ви хочете п≥дсилити або в≥дновити Ђгормони дл€ двохї, то сл≥д познайомитис€ з ними.

ќкситоцин ≥ вазопресин

÷е гормони емоц≥йного щаст€, €к≥ посилюють емоц≥йний взаЇмозв'€зок партнер≥в. ќкситоцин Ч гормон ласки, н≥жност≥, об≥йм≥в. якщо у людини цей гормон в недостатн≥й к≥лькост≥, то вона скупа на ласки, дотики, вона не прид≥л€Ї уваги прелюд≥њ перед сексом. ” ж≥нок цього гормону б≥льше, н≥ж у чолов≥к≥в. “ому вони ласкав≥ше в≥д природи.  р≥м того... увага! «авд€ки окситоцину ж≥нка в≥дчуваЇ ваг≥нальний оргазм. „им в б≥льш≥й к≥лькост≥ присутн≥й окситоцин, тим б≥льш глибокий ваг≥нальний оргазм.

¬иробленн€ окситоцину можна зб≥льшити, знайшовши сум≥сне зан€тт€, €ке зац≥кавить обох. ƒопомагають цьому ≥... ≥гри один з одним. як в дитинств≥ можна покидатис€ подушками або пограти в Ђбанькиї Ч хто кого перегл€не. “акож корисн≥ сп≥льн≥ походи в к≥но, в зоопарк, у цирк. √оловне Ч разом емоц≥йно насичуйтес€.

ƒопам≥н

÷ей гормон любов≥ виробл€Їтьс€ п≥д час н≥жних дотик≥в один до одного. “ому дл€ зб≥льшенн€ його виробленн€ психологи рад€ть част≥ше доторкатис€ до партнера.

ѕ≥двищать його виробленн€ ≥ де€к≥ продукти харчуванн€: це морська риба ≥ морепродукти, €йц€, жирний йогурт, курка, сир тофу ≥ моцарелла, боби ≥ сочевиц€, соЇв≥ гор≥шки.

‘ен≥летилам≥н

–оль цього гормону Ч налаштувати на романтичний лад, а також посилити сексуальне збудженн€. ¬се це допоможе повернути у в≥дносинах сп≥льна романтична подорож або незвичайний вчинок, €кий приЇмно здивуЇ вашого партнера Ч наприклад, призначте йому побаченн€, €кого вже давно не було. якщо хочете зб≥льшити р≥вень фен≥лет≥лам≥на, њжте шоколад, апельсини, хурму, банани ≥ полуницю, сир з пл≥сн€вою.

≈ндорф≥н

÷ей гормон в≥дпов≥даЇ за ейфор≥ю, гормон щаст€ ≥ спокою, повного задоволенн€. ¬≥н виробл€Їтьс€ у в≥дпов≥дь на стрес дл€ зменшенн€ болю. ≈ндорф≥н виробл€Їтьс€ при контакт≥ з коханою людиною, принос€чи в≥дчутт€ благополучч€ ≥ захищеност≥.

якщо дофам≥н викликаЇ в нас любов, то окситоцин ≥ вазопресин в≥дпов≥дають за прихильн≥сть. ѕри цьому секрец≥€ гормон≥в викликаЇ сексуальн≥ в≥дносини ≥ оргазм. √оловним винуватцем народженн€ глибокого почутт€ ≥нтимност≥, близькост≥, комфорту в любов≥ Ї ендорф≥н.

“епер вам в≥дом≥ вс≥ Ђскладов≥ї любов≥. √оловне пам'€тайте, що любов Ч це не завжди Ђхворобаї, вона також здатна очищати наш≥ душ≥. 

13.07.2013