«доров'€ н≥г в наших руках!
«доров'€ н≥г в наших руках!

Ќаш≥ ноги пост≥йно знаход€тьс€ в напруз≥, оск≥льки Ї опорою дл€ т≥ла. ѕрот€гом дн€ основне навантаженн€ припадаЇ саме на ноги. “ому так важко зустр≥ти людину, у €коњ рано чи п≥зно не виникають Ђножн≥ї проблеми.

ќсобливо часто бол≥ в ногах тривожать ж≥ночу половину населенн€. ≤ не дивно: висок≥ п≥дбори вимагають жертв.  р≥м того, не проход€ть безсл≥дно спека ≥ холод, зайва вага ≥ надлишок р≥дини в орган≥зм≥, незручне кр≥сло на робот≥, неправильна постава. ¬се це впливаЇ на наш≥ ноги найб≥льш негативним чином.

—пробуЇмо Ђвир≥шитиї основн≥ проблеми наших н≥г.

¬тома. ÷е найпоширен≥ша проблема, €ка викликаЇтьс€, насамперед, незручним взутт€м Ч висок≥ п≥дбори, вузьк≥ носки, синтетичний, що не пропускаЇ пов≥тр€, матер≥ал. ¬тома н≥г може також викликати пост≥йн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ або тривале сид≥нн€ в одн≥й поз≥.

ѕозбутис€ втоми н≥г можна завд€ки ванночка з евкал≥птовим маслом, ромашкою ≥ м'€тою. ѕри цьому вода повинна бути к≥мнатноњ температури або прохолодною. «н≥муть набр€ки ≥ водн≥ процедури з морською с≥ллю.

ћожна також л€гти та закинути ноги вгору на ст≥ну, що забезпечить в≥дт≥к кров≥ ≥ л≥мфи, €ка засто€лас€, в≥д н≥г, п≥двищить еластичн≥сть судин.

Ќародна медицина радить ножну ванночку з настою кропиви ≥ зв≥робою.

ѕ≥тлив≥сть н≥г. ÷€ проблема може бути викликана множинними причинами: в≥д проблем ≥з серцем ≥ ендокринною системою до нев≥дпов≥дного взутт€ ≥ не дотриманн€ елементарних правил г≥г≥Їни. якщо зм≥на взутт€ не допомогла позбутис€ п≥тливост≥ н≥г, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€.

«араз продаютьс€ спец≥альн≥ дезодоранти дл€ н≥г у вигл€д≥ спрењв або крем≥в, €к≥ ефективно позбавл€ють в≥д п≥тливост≥ н≥г прот€гом дн€ при правильному застосуванн≥.

ƒопоможуть ≥ ванночки з дубовоњ кори або лист€ берези, €к≥ можна застосовувати по вечорах 2Ц3 рази на тиждень.

¬арикозне розширенн€ вен. Ќоги з синьою с≥ткою вен на ногах не просто неприваблив≥, але ≥ св≥дчать про серйозну проблему. ≤ л≥куванн€ в цьому випадку одними ваннами не обмежитьс€. ѕозбавленн€ в≥д проблеми вимагаЇ профес≥йного п≥дходу.

¬арикоз може бути насл≥дком довгого сто€нн€ на ногах, тривалого нос≥нн€ колгот, панч≥х або шкарпеток з тугою гумкою, ваг≥тност≥, зайвоњ ваги, а може просто передаватис€ в спадщину.

јле найнебезпечн≥ше нав≥ть не в естетичн≥й проблем≥, а в тому, що варикоз може бути викликаний серйозними травмами, пухлинами, слабкою роботою клапан≥в глибоких вен, порушенн€м венозного в≥дтоку ≥ пр.

ѕерш≥ симптоми варикозу Ч б≥ль ≥ печ≥нн€ в ногах, набр€ки ≥ судоми.

ћозол≥ ≥ натоптиш≥. √оловною причиною знову стаЇ неправильне взутт€ Ч вузьк≥ ≥ не за розм≥ром туфл≥, босон≥жки. ƒл€ видаленн€ натоптиш≥в треба звертатис€ до майстра педикюру, а задавнену мозоль може видалити т≥льки х≥рург.

ўоб полегшити б≥ль в≥д мозол≥в, можна застосовувати мильну ванночку з невеликим додаванн€м соди. ѕ≥сл€ розм'€кшенн€ мозол≥в њх можна потерти пемзою. 


12.07.2013