¬ечер€ п≥сл€ шостоњ? Ќе проблема!
¬ечер€ п≥сл€ шостоњ? Ќе проблема!
¬ечер€ п≥сл€ шостоњ? Ќе проблема!

Ђ—екрет моЇњ стрункост≥ Ч € не њм п≥сл€ шостоњї, Ч за€вл€ють подруги, €к≥ знають толк в д≥Їтах. –озд≥лилис€ ≥ думки д≥Їтолог≥в: одн≥ категорично заборон€ють њсти п≥сл€ 18.00, ≥нш≥ рекомендують легку њжу у вигл€д≥ вечер≥. “ак €кий же вар≥ант обрати?

ѕотрапл€ючи додому п≥сл€ важкого робочого дн€, зл≥ ≥ голодн≥, чи голодн≥, а тому зл≥, ми першою справою мчимо на кухню ≥ в≥дводимо душу за тар≥лкою з смачною ≥ ситною њжею. ћи отримуЇмо в≥д цього задоволенн€ на двадц€ть хвилин, а пот≥м скаржимос€ на те, що р≥к в≥д року джинси стають все т≥сн≥ше на наш≥й ф≥гур≥.

ќднак ≥ сл≥па в≥ра в те, що в≥дмова в≥д њж≥ в веч≥рн≥ години корисна, не допомагаЇ розлучитис€ ≥з зайвими к≥лограмами, кр≥м того, затьмарюЇ наше житт€.

Ѕ≥льш≥сть д≥Їтолог≥в ≥ гастроентеролог≥в з≥йшлис€ на думц≥, що вечер€ Ч корисна р≥ч, ≥ в≥дмовл€тис€ в≥д нењ нав≥ть шк≥дливо. ¬ечер€ти треба обов'€зково, але робити це з розумом. ѕроте Ї один нюанс Ч неправильна вечер€ таки г≥рше њњ в≥дсутност≥.

Ўк≥длива вечер€

якщо в останн≥й прийом њж≥ ви включаЇте мало не половину добовоњ норми споживаноњ њж≥, €кщо на тар≥лц≥ вас чекаЇ смажений шматок м'€са з≥ смаженою ж картоплею, а салат заправлений майонезом, а пот≥м все це ще присмачити десертом у вигл€д≥ тортика, то це €краз той вар≥ант, коли Ђвечерю в≥ддай ворогов≥ї, €к радить народна мудр≥сть. —ам≥ неправильн≥ продукти дл€ вечер≥: смажене м'€со, картопл€, боби, хл≥б, вип≥чка, солодощ≥ ≥ солодк≥ газован≥ напоњ.

 орисна вечер€

ќптимальн≥ше всього таку вечерю орган≥зувати за чотири години до сну, а складатис€ вона повинна не б≥льш н≥ж з 20% денних калор≥й. ѕри цьому добова норма дорослоњ людини в залежност≥ в≥д в≥ку, стат≥, способу житт€ Ч в≥д 2500 до 4500 калор≥й. ќтже, у склад вечер≥ повин≥ входити нежирн≥ ≥ низькокалор≥йн≥ продукти, несолодк≥ ≥ безкофењнов≥ напоњ. ¬еч≥рн≥й прийом њж≥ повинен включати т≥ продукти, €к≥ до моменту засипанн€ встигають з шлунку ем≥грувати в кишечник.

Ќайшвидше шлунок покидають кисломолочн≥ продукти, натуральн≥ йогурти, легк≥ бульйони, €йц€, омлети ≥ несолодк≥ фрукти.

“рохи довше затримуютьс€ риба, п≥сне м'€со, рис, в≥дварна картопл€, солодк≥ фрукти, овоч≥ ≥ салати.

ј найдовше наш шлунок справл€Їтьс€ з жирним м'€сом, жирною рибою, бобами ≥ вс≥л€кими поЇднанн€ми б≥лкових (м'€со, риба, сир) ≥ крохмалистих (хл≥б, каш≥, картопл€, макарони) продукт≥в.

ѕри складанн≥ меню на вечерю, враховуйте, що у веч≥рн≥й час г≥рше засвоюютьс€ жири ≥ тваринн≥ б≥лки, тому перевагу краще в≥ддати рослинн≥й њж≥ ≥ Ђкориснимї вуглеводам.

≤деальною вечерею стануть: кисломолочн≥ продукти, в≥дварна або запечена риба (нежирне м'€со), зелен≥ овоч≥. ј можна все це зам≥нити фруктовим св€том. 


11.07.2013