ћарафон п≥д назвою житт€: виживуть найсильн≥ш≥
ћарафон п≥д назвою житт€: виживуть найсильн≥ш≥
ћарафон п≥д назвою житт€: виживуть найсильн≥ш≥

—учасне житт€ Ч суц≥льна метушн€ ≥ швидкоплинн≥сть. –≥дко зустр≥неш людину, €ка н≥куди не посп≥шаЇ. јле вчен≥ попереджають: посп≥шати - шк≥дливо дл€ здоров'€.

 оли людина долаЇ страх зап≥знитис€ або не встигнути щось зробити, њњ орган≥зм перебуваЇ у стресовому стан≥, тод≥ й т≥ло працюЇ автоматично, ≥ мозок не думаЇ адекватно. “ак≥ люди всюди Ч у них порожн≥ оч≥, р≥зк≥ рухи, переривчаст≥ фрази ≥, звичайно ж, проблеми з≥ здоров'€м. “акий стан людини ц≥лком можна назвати предстресовом. ¬ один прекрасний момент орган≥зм не витримаЇ ≥ з≥рветьс€, вибухне депрес≥Їю, боротис€ з €кою непросто.

ўо створюЇ страх не встигнути?

ќстанн≥м часом на нас ллЇтьс€ пот≥к ≥нформац≥њ, €кий створюЇ ≥люз≥ю деф≥циту часу. ” такому стан≥ ми готов≥ посп≥шати ≥ б≥гти. јле коли людина пост≥йно перебуваЇ в стан≥ гар€чковоњ посп≥ху, це вже ознака стресу. Ѕагато хто з нас не вм≥Ї в≥докремити другор€дне в≥д головного, не вм≥Ї жити справжн≥м моментом, а чекаЇ прийдешн≥х неприЇмностей. ≤ це теж симптом стресу, €кий може стати причиною невроз≥в, пан≥ки, безсонн€. „аст≥ викиди адренал≥ну, супроводжуюч≥ стрес, п≥двищують ризик г≥пертон≥њ та ≥нфаркту.

як зм≥нити шалений темп ≥ спок≥йно насолоджуватис€ житт€м?

якщо ви пом≥тили, що вже давно перебуваЇте в стан≥ посп≥ху, €кщо пост≥йно боњтес€ не встигнути виконати своњ зобов'€занн€, втратити через це роботу, €кщо ви намагаЇтес€ виконати дек≥лька завдань одночасно, то прийшов час зупинитис€, роз≥братис€ в соб≥, подивитис€ см≥ливо в обличч€ своЇму страху.

ѕроанал≥зувавши ситуац≥ю, ви побачите, що багато ваших страх≥в у€вн≥. ¬и хвилюЇтес€ з приводу того, що може статис€, €кщо ви не встигнете виконати поставлену самому соб≥ задачу. —пробуйте у€вити найг≥рший вар≥ант розвитку под≥й ≥ що ви можете зробити в т≥й ситуац≥њ. ÷е може бути неприЇмно, але зате позбавить в≥д страху, так €к буде вже пережито.

 ожен, хто не просто готовий бути здоровим, але ≥ бажаЇ в≥дчувати час ≥ житт€, може контролювати швидк≥сть, з €кою рухаЇтьс€. ¬иробл€йте звичку до неквапливих рух≥в.  раще заздалег≥дь обдумати своњ д≥њ ≥ надати њм розм≥рен≥сть, н≥ж виконувати в шаленому темп≥ ≥ хаос≥.

” момент, коли вас долаЇ страх не встигнути, ≥ ви починаЇте метушитис€, корисно пов≥льно ≥ глибоко подихати. „асте ≥ неглибоке диханн€ не дозвол€Ї кисню в повн≥й м≥р≥ потрапл€ти в наш≥ леген≥, а недостатн≥й обс€г кисню позначаЇтьс€ на стан≥ внутр≥шн≥х орган≥в. ” такому стан≥ орган≥зм втрачаЇ здатн≥сть захищатис€ в≥д ≥нфекц≥й, швидше зношуЇтьс€ ≥ стар≥Ї.

ѕам'€тайте, що дуже велике значенн€ дл€ вашого здоров'€ ≥ житт€ маЇ розпор€док дн€, головне не перевантажувати його, щоб в≥н в≥дпов≥дав вашому темпераменту. ∆ив≥ть за своњм внутр≥шн≥м годинником ≥ прислухайтес€ до сигнал≥в, €к≥ посилаЇ ваш орган≥зм. ћожливо, це ≥ називаЇтьс€ гармон≥€ з самим собою.


05.07.2013