√≥г≥Їн≥чн≥ тампони Ч ризик дл€ ж≥ночого здоров'€?
√≥г≥Їн≥чн≥ тампони Ч ризик дл€ ж≥ночого здоров'€?
√≥г≥Їн≥чн≥ тампони Ч ризик дл€ ж≥ночого здоров'€?

∆≥ноч≥ г≥г≥Їн≥чн≥ засоби користуютьс€ попул€рн≥стю вже не одне дес€тил≥тт€. Ќезважаючи на це, до цих п≥р ведутьс€ суперечки, принос€ть вони шкоду ж≥ночому орган≥зму чи н≥.

“елев≥з≥йна реклама кожен день кричить нам з екран≥в, що г≥г≥Їн≥чн≥ тампони Ч це просто ≥ зручно. јле в кол≥ ж≥нок ход€ть м≥фи про те, що так≥ засоби г≥г≥Їни можуть бути небезпечн≥ дл€ здоров'€. ¬ д≥йсност≥, це помилка. ” той же час помилкою Ї ≥ те, що тампони абсолютно безпечн≥ дл€ орган≥зму ж≥нки. Ћ≥кар≥ по€снюють це тим, що засоби, покликан≥ захищати ж≥нку ≥ збер≥гати њњ впевнен≥сть у важк≥ дн≥, заважають нормальному в≥дтоку вид≥лень з п≥хви. ј це загрожуЇ поширенню ≥нфекц≥њ в органах малого таза при на€вност≥ €ких-небудь хвороботворних м≥кроб≥в. Ќасл≥дком ≥нфекц≥њ може стати безпл≥дн≥сть.

Ќаступна потенц≥йна небезпека, хоч ≥ незначна, Ч це золотистий стаф≥локок. —права в тому, що в ж≥ночих статевих шл€хах завжди присутн≥ представники м≥крофлори - м≥коплазми, др≥жджов≥ грибки, гарданелли ≥ т.п. ѕ≥д час менструац≥њ золотистий стаф≥локок пор€д з ≥ншими м≥кробами отримуЇ додаткове п≥дживленн€ з менструальноњ кров≥, а €кщо кров не проходить через п≥хву, а надовго затримуЇтьс€ в ный через тампони, то цей процес стаЇ б≥льш ≥нтенсивним. “обто створюЇтьс€ ≥деальне середовище дл€ розмноженн€ стаф≥локок≥в, €к≥ ≥нтенсивно виробл€ють токсини, небезпечн≥ дл€ людського орган≥зму. ќсобливо п≥двищуЇтьс€ ризик виникненн€ синдрому токсичного шоку, викликаного золотистим стаф≥лококом, при використанн≥ тампон≥в з високою абсорбуючою (тобто всмоктуючою) здатн≥стю.

ѕро що потр≥бно пам'€тати, застосовуючи тампон

  • “ампони використовуютьс€ виключно дл€ менструальних вид≥лень.
  • “ампони заборонен≥, коли ваг≥тн≥сть супроводжуЇтьс€ кров'€ними вид≥ленн€ми.
  • Ќе можна залишати тампон у п≥хвы довше, н≥ж на 4Ц6 годин.
  • ѕри використанн≥ тампона, прислухайтес€ до своњх в≥дчутт≥в, не використовуйте тампон з б≥льш високою всмоктуючою здатн≥стю, н≥ж вам треба, а коли вам дискомфортно або тампон вит€гуЇтьс€ з труднощами, то не користуйтес€ ним.
  • ’оч тампони ≥ полегшують житт€, але пост≥йно ними користуватис€ не варто, краще чергувати з прокладками.
  • Ќе рекомендуЇтьс€ використовувати тампони при л≥куванн≥ ваг≥нальних ≥нфекц≥й та сечостатевих захворювань, таких €к аднексит, ендометрит, вульвоваген≥т.

Ћ≥кар≥ рекомендують користуватис€ тампонами лише в тих випадках, коли це д≥йсно необх≥дно, в ≥нших же б≥льш оптимальн≥ звичайн≥ прокладки.


03.07.2013