—≥ль дл€ ванн може д≥€ти €к наркотик
—≥ль дл€ ванн може д≥€ти €к наркотик
 —≥ль дл€ ванн може д≥€ти €к наркотик

¬ останн≥ роки сол≥ дл€ ванн стали нев≥дТЇмною складовою нашого парфюмерно-косметичного ужитку. Ѕагато хто з нетерп≥нн€м чекаЇ процедури прийому ванни, щоб пон≥житис€ в ароматн≥й вод≥ п≥сл€ напруженого дн€. јле останн≥м часом вчен≥ висунули припущенн€, що цей парфумерне зас≥б тањть у соб≥ €к користь, так ≥ небезпеку. јле про все по пор€дку.

„им корисна сольова ванна

ѕрихильники солей дл€ ванни знаход€ть, що вони л≥кують не т≥льки т≥ло, але й душу, допомагаючи нам розслабитис€ ≥ перенести стреси. ƒ≥йсно к≥лька хвилин блаженства в ароматн≥й вод≥ допомагають в≥дновити сили ≥ привести в пор€док своњ думки ≥ почутт€.

¬ залежност≥ в≥д температури води ≥ добавок, €к≥ використовуютьс€ в сол≥, ванна може бадьорити, а може розслабл€ти. јле сл≥д пам'€тати, що щодн€ приймати ванну не варто, так €к можна пересушити шк≥ру. ќптимально це робити один раз в три дн≥.

—ольова ванна очищаЇ шк≥ру ≥ спри€Ї проникненню в орган≥зм ≥он≥в м≥нерал≥в та ≥нших корисних речовин, вона надаЇ стимулюючу ≥ зм≥цнюючу д≥ю, зн≥маЇ м'€зов≥ ≥ суглобов≥ бол≥, спри€тливо впливаЇ на серцево-судинну ≥ нервову системи, посилюЇ обм≥н речовин.

¬ажливою умовою ефективного використанн€ солей Ї переносим≥сть запаху. якщо склад сол≥ п≥дходить по своњй д≥њ, а запах ви не переносите, то, на жаль, н≥€кого терапевтичного ефекту ви не в≥дчуЇте. ѕсихолог≥чний дискомфорт зведе нан≥вець вс≥ корисн≥ властивост≥ м≥нерал≥в, тому так важливо правильно вибрати аромат.

Ўкода сол≥ дл€ ванни

¬ останн≥ роки в медичному середовищ≥ з'€вилис€ супротивники застосуванн€ солей дл€ ванн. як ви€вилос€ п≥сл€ досл≥джень учених, с≥ль дл€ ванн маЇ вплив на мозок, аналог≥чний при вживанн≥ кокањну. Ѕуло встановлено, що до складу таких попул€рних синтетичних симул€тор≥в, €к≥ ми приймаЇмо за Ђс≥ль дл€ ванниї, входить активний ≥нгред≥Їнт мефедрон, заборонений у ¬еликобритан≥њ з 2010 року, так €к в≥н класиф≥куЇтьс€ €к наркотик класу ¬.

Ќов≥ досл≥дженн€ показали, що мефедрон д≥Ї на мозок так само, €к кокањн ≥ викликаЇ звиканн€. —постереженн€ проводилос€ на мишах за допомогою методу внутр≥шньочерепноњ самостимул€ц≥њ, придуманого ще в 1950 роц≥. ћишам ≥мплантували електроди, що стимулюють мозкову д≥€льн≥сть, вчен≥ вивчили зусилл€, €к≥ миш≥ прикладали дл€ обертанн€ колеса до, п≥д час ≥ п≥сл€ прийому кокањну ≥ мефедрону. «а результатами досл≥дженн€ ви€вилос€, що кокањн п≥двищуЇ здатн≥сть до самостимул€ц≥њ, так само, €к ≥ мефедрон.

Ќа даний момент ще до к≥нц€ не вивчено д≥ю мефедрон у склад≥ сол≥ на орган≥зм, однак американськ≥ вчен≥ вже стурбован≥ поб≥чними ефектами, що виникають п≥сл€ купанн€ з такою с≥ллю. —еред них так≥ €к п≥двищенн€ артер≥ального тиску, зб≥льшенн€ частоти серцевих скорочень, збудженн€, галюцинац≥њ, в окремих випадках нав≥ть парано€ ≥ втрата пам'€т≥.

ћожливо, все це переб≥льшенн€, властив≥ вченим, однак перед покупкою сол≥ дл€ ванноњ ретельно ознайомтес€ з њњ вм≥стом ≥ зупин≥ть св≥й виб≥р на натуральних засобах. 


02.07.2013