ѕарфумер≥€ Ч ароматна небезпека
ѕарфумер≥€ Ч ароматна небезпека
ѕарфумер≥€ Ч ароматна небезпека

ƒобре в≥дома прихильн≥сть милих дам, а може, б≥льшою м≥рою ≥ чолов≥к≥в, до р≥зного роду парфумер≥њ. ќднак сл≥д пам'€тати, що нав≥ть дорогий ≥ вишукано пахнущий парфум може тањти в соб≥ приховану загрозу.

¬ результат≥ численних лабораторних досл≥джень вчен≥ встановили де€к≥ факти, €к≥ св≥дчать про небезпеку окремих ≥нгред≥Їнт≥в, €к≥ лежать в основ≥ попул€рних дух≥в. ѕерш за все, мова йде про елементи синтетичного, а не натурального походженн€. Ќе складно здогадатис€, що багато з них Ї потенц≥йними алергенами небезпечними дл€ здоров'€.

” ход≥ наукових досл≥джень х≥м≥чних елемент≥в, €к≥ дарують нашим улюбленим парфумам вишуканий, вп≥знаваний ≥ ст≥йкий аромат, ви€вилос€, що практично кожен з них потенц≥йно небезпечний дл€ орган≥зму. ѕост≥йне використанн€ того чи ≥ншого парфуму може викликати р€д негативних насл≥дк≥в в≥д алерг≥чноњ реакц≥њ до гормональних збоњв.

„и небезпечна алерг≥€ на парфуми?

як правило, алерг≥€ на парфуми про€вл€Їтьс€ стандартно Ч висип на шк≥р≥. ѕри цьому потенц≥йним збудником под≥бноњ реакц≥њ орган≥зму можуть бути €к ваш≥ особист≥ духи, так ≥ з≥ткненн€ з шк≥рою ≥ншоњ людини, на €ку були нанесен≥ парфуми. якщо до складу дух≥в входить потенц≥йний алерген, то €к результат при чутлив≥й шк≥р≥ ви можете побачити ≥ в≥дчути висип на руках, зап'€ст€х, долон€х, обличч≥, а також про€в таких симптом≥в €к почервон≥нн€ та сверб≥ж шк≥ри, набр€канн€ окремих д≥л€нок обличч€.

Ќайнебезпечн≥шими алергенами у склад≥ сучасних парфум≥в Ї синтетичн≥ молекули з сильним запахом. ѓх часто використовують у виробництв≥ культових запах≥в, зокрема парфум≥в Chanel є5. “акож небезпечний коричний спирт ≥ г≥дрокс≥ц≥тронелалль, обидва вони мають ст≥йкий кв≥тковий запах.

Ќайб≥льш сильна алерг≥чна реакц≥€ на парфуми може виразитис€ в респ≥раторному роздратуванн≥. ќсобливо ризиковано у зв'€зку з цим користуватис€ парфумами люд€м, що страждають астмою. Ќав≥ть б≥льше Ч люди, страждаюч≥ астмою, з регул€рним використанн€ парфумер≥њ ризикують заробити ще б≥льш≥ ускладненн€ у вигл€д≥ хрон≥чних порушень верхн≥х дихальних шл€х≥в.

ѕарфумер≥€ ≥ гормони

јле алерг≥чна реакц≥€ Ч це не найг≥рше, чим загрожуЇ часте використанн€ дух≥в. як показали досл≥дженн€, ≥нгред≥Їнти, що вход€ть до складу парфумерних продукт≥в нового покол≥нн€, здатн≥ вплинути на гормональний баланс орган≥зму. ¬чен≥ встановили, що к≥лька дес€тк≥в складових дух≥в впливають на р≥вень гормон≥в в орган≥зм≥, а де€к≥ з них волод≥ють д≥Їю, схожою з д≥Їю ж≥ночого гомону естрогену, Ї й т≥, €к≥ за д≥Їю нагадують д≥ю гормон≥в щитовидноњ залози.

–езультати останн≥х досл≥джень американських учених показали, що особливо небезпечн≥ в цьому сенс≥ ол≥њ лаванди ≥ чайного дерева, Ђдублююч≥ї ефект гормону естрогену. ƒо того ж, вони знижують ефект чолов≥чих гормон≥в андроген≥в. ѕри тривалому вплив≥ цих речовин на орган≥зм, може бути спровоковано зб≥льшенн€ грудних залоз у хлопчик≥в-п≥дл≥тк≥в. 


29.06.2013