—индром подразненого кишечника
—индром подразненого кишечника
—индром подразненого кишечника

«ахворюванн€ шлунково-кишкового тракту представл€ють одну з найчисельн≥ших груп на «емл≥. ћайже м≥ль€рд жител≥в планети страждаЇ в≥д бол≥ у живот≥, нест≥йкого стулу, надлишкового газоутворенн€, €к≥ внос€ть невпевнен≥сть ≥ дискомфорт в житт€, причому так≥ про€ви спостер≥гаютьс€ €к у молодих, так ≥ у л≥тн≥х людей.

Ќа жаль, дел≥катн≥сть ц≥Їњ проблеми приводить до л≥кар€ лише 14Ц65% хворих. Ѕ≥льш за все схильн≥ до захворювань такого характеру м≥ськ≥ жител≥, при цьому ж≥нки в 3 рази част≥ше за чолов≥к≥в. ≤сторичний опис захворювань шлунково-кишкового тракту в≥дноситьс€ ще до XIX стол≥тт€, коли було описано захворюванн€, що одержало назву слизовий кол≥т. —ьогодн≥ медицина використовуЇ терм≥н синдром подразненого кишечника (—ѕ ).

ўо таке синдром подразненого кишечника?

—индром подразненого кишечника Ч це розлад процесу травленн€, не пов'€заний ≥з самим ураженн€м кишечника. ÷е надто чутлива кишка, що реагуЇ на найзвичайн≥ш≥ життЇв≥ ситуац≥њ, так≥ €к збори на роботу, виклик до начальства, майбутн≥й ≥спит або побаченн€, сварка з близькими людьми.

ѕричини —ѕ 

ќсновною причиною —ѕ  Ї порушенн€ роботи нервовоњ системи, керуючоњ кишечником. “ому цим захворюванн€м страждають люди емоц≥йн≥, схильн≥ до стрес≥в.

ѕ≥д впливом психолог≥чного стресу або хрон≥чноњ психотравмуючоњ ситуац≥њ, в р≥дк≥сних випадках кишковоњ ≥нфекц≥њ, кишка стаЇ дуже чутливою. “акож —ѕ  може бути насл≥дком порушенн€ звичного режиму харчуванн€, нестач≥ кл≥тковини в њж≥, малорухливого способу житт€, г≥неколог≥чних захворювань, гормональних порушень. ” результат≥ вс≥х цих фактор≥в в≥дбуваЇтьс€ зм≥на чутливост≥ рецептор≥в у ст≥нц≥ кишечнику ≥ порушенн€ його роботи. ѕри цьому знижуЇтьс€ пор≥г больовоњ чутливост≥, а больов≥ ≥мпульси в≥д кишечника надход€ть у мозок. ” в≥дпов≥дь на отриманий ≥мпульс з'€вл€Їтьс€ порушенн€ руховоњ активност≥ кишки, хворий в≥дчуваЇ бол≥ в живот≥, здутт€, проноси або запори.

Ћ≥куванн€ синдрому подразненого кишечника

” силу того, що основною причиною —ѕ  Ї нервове перенапруженн€, л≥куванн€ починаЇтьс€ з нормал≥зац≥њ емоц≥йного стану. ўоб л≥куванн€ мало позитивний результат, проводити його краще у двох фах≥вц≥в: психолога, €кий допоможе усунути джерело захворюванн€, ≥ гастроентеролога, €кий буде працювати над про€вами хвороби.

Ћюд€м, що страждають —ѕ , дуже важливо дотримуватис€ д≥Їти. « рац≥ону сл≥д виключити алкоголь, каву, шоколад, копчен≥ та гостр≥ страви, продукти, що викликають надм≥рне газоутворенн€ (борошн€не, капуста). ѕереважати в харчуванн≥ повинн≥ овоч≥ та фрукти, кисломолочн≥ продукти, м'€сн≥ та рибн≥ страви, приготован≥ на пару або варен≥.

јле найголовн≥ша рекомендац≥€ люд€м, що страждають синдромом подразненого кишечника Ч навчитис€ не хвилюватис€ по дурниц€х.


23.06.2013