¬аг≥тн≥сть на пл€ж≥
 ¬аг≥тн≥сть на пл€ж≥

Ћ≥тн€ пора — це завжди в≥дпочинок, сонце ≥ пл€ж. “ак хочетьс€ позасмагати ≥ скупатис€, незважаючи на ваг≥тн≥сть. јле чи можна загор€ти, чекаючи малюка? як позначитьс€ це на здоров'њ мами ≥ майбутньоњ дитини?

ƒе€к≥ ваг≥тн≥ ж≥нки побоюютьс€ л≥тнього сонц€, тому не дозвол€ють соб≥ засмагати, ≥нш≥ навпаки, вважають, що н≥чим сонце та сол€р≥њ не загрожують мал€т≥, тому активно домагаютьс€ бронзового в≥дт≥нку. ’то ж з них правий?

«находженн€ на пл€ж≥ Ч це в≥дпочинок на св≥жому пов≥тр≥, що вже добре, але не варто фанатично в≥ддаватис€ сонцю, сл≥д все ж дотримуватис€ де€ких правил, адже ваг≥тн≥сть Ч це в≥дпов≥дальн≥сть ж≥нки за все, що вона робить.

якщо ваг≥тн≥сть нормально прот≥каЇ, то пом≥рне ≥ правильне перебуванн€ на сонц≥ п≥де на користь ≥ њй, ≥ малюков≥. ѕромен≥ сонц€ актив≥зують в шк≥р≥ синтез в≥там≥ну D3, €кий допомагаЇ засвоЇнню кальц≥ю в скелет≥ матер≥ ≥ дитини. јдже в≥домо, що кальц≥й п≥д час ваг≥тност≥ витрачаЇтьс€ в к≥лька раз≥в активн≥ше, тому перебуванн€ на сонц≥ корисно дл€ ж≥нки весь пер≥од ваг≥тност≥, особливо на ранн≥х стад≥€х, коли в≥дбуваЇтьс€ активний р≥ст ≥ закладанн€ зуб≥в малюка.

Ќебезпечний ефект засмаги дл€ ваг≥тних

¬аг≥тн≥сть Ч це велике навантаженн€ на орган≥зм ж≥нки. ” цей пер≥од шк≥ра схильна до утворенн€ п≥гментних пл€м, а вплив сон€чних промен≥в т≥льки посилить п≥гментац≥ю.

—он€чн≥ промен≥ також спри€ють сильному нагр≥ванню т≥ла, нав≥ть в глибин≥, а перегр≥в ж≥ночого орган≥зму, а разом з ним ≥ плода може викликати порушенн€ формуванн€ у нього нервовоњ системи ≥ мозку.  р≥м того, перегр≥в т≥ла п≥двищуЇ ризик передчасних полог≥в.

ѕ≥д впливом ультраф≥олетових промен≥в посилюЇтьс€ метабол≥зм ≥ частота диханн€, серцебитт€, знижуЇтьс€ тиск, все це призводить до поганого самопочутт€.

ѕри тривалому перебуванн≥ на сонц≥ посилюЇтьс€ потовид≥ленн€, €ке у ваг≥тних ≥ без того сильн≥ше, н≥ж у звичайний пер≥од. “акий процес призводить до зневодненн€, згущенн€ кров≥ ≥ небезпеки утворенн€ тромб≥в. —онце стимулюЇ прогрес варикозного розширенн€ вен, тому €кщо Ї проблеми з ногами, то бажано поберегтис€ в≥д сонц€.

ѕравила засмаги дл€ ваг≥тних

¬се вищесказане не означаЇ, що пл€ж протипоказаний п≥д час ваг≥тност≥, але необх≥дно дотримуватис€ де€ких правил.

  • ¬≥дв≥дуйте пл€ж до 10.00 ранку ≥ п≥сл€ 16.00 вечора, коли сонце вже не таке агресивне. –ешту часу можна проводити на пов≥тр≥ п≥д нав≥сом, у т≥н≥.
  • ќбов'€зково користуйтес€ крислатим капелюхом завжди, коли виходите п≥д пр€м≥ сон€чн≥ промен≥.
  • ќд€гайте од€г св≥тлих тон≥в з натуральних тканин.
  • « метою проф≥лактики зневодненн€, пийте багато р≥дини, але перед цим необх≥дна попередн€ консультац≥€ л≥кар€.
  •  ористуйтес€ захисними засобами дл€ шк≥ри, розробленими спец≥ально дл€ ваг≥тних.
  • ўоб попередити тепловий удар, накрийте жив≥т мокрим рушником або над€гн≥ть футболку, так пр€м≥ сон€чн≥ промен≥ не викличуть дискомфорт у вашоњ дитинки.

÷≥ правила допоможуть зберегти красу вам ≥ здоров'€ майбутнього малюка!