ЂЅ≥ль м≥й, ти покинь менеї
ЂЅ≥ль м≥й, ти покинь менеї

Ѕагато читач≥в можуть з≥знатис€ соб≥ в тому, що при виникненн≥ болю в тому чи ≥ншому орган≥, найчаст≥ше ≥гнорують його. ћи легковажно ставимос€ до сигнал≥в нашого т≥ла, т≥шачи себе над≥€ми, що «саме все пройде».

Ѕ≥ль — неспециф≥чна реакц≥€ орган≥зму на вплив будь-€кого подразника, зовн≥шнього або внутр≥шнього, що ви€вл€Їтьс€ неприЇмними ≥ часто бол≥сними в≥дчутт€ми. Ѕ≥ль Ч це тривожний сигнал нашого орган≥зму, €кий даЇ нам зрозум≥ти, що з ним щось не так. Ќайчаст≥ше ми розум≥Їмо, що саме не так, але намагаЇмос€ приглушити б≥ль знеболюючими засобами або просто ≥гноруючи њњ. ќднак €кщо б≥ль виникаЇ раптово або занадто довго триваЇ, значить необх≥дно звернутис€ до л≥кар€ €комога швидше.

„ому не можна терп≥ти б≥ль?

√острий б≥ль може виникнути в результат≥ сильних травм, нев≥дкладних стан≥в, х≥рург≥чних патолог≥й. як правило, в≥н даЇ нам зрозум≥ти про небезпеку, що виникла в даний момент. ≤ €кщо такий б≥ль з'€вивс€, то необх≥дна екстрена д≥агностика дл€ виключенн€ стан≥в, що загрожують життю.

Ѕувають ≥ хрон≥чн≥ бол≥, €к≥ присутн≥ пост≥йно. “ак≥ бол≥ менш ≥нтенсивн≥, але можуть поступово посилюватис€. ѕо€ва њх пов'€зано з патолог≥Їю, €ка потребуЇ терм≥нового втручанн€. ќднак ≥снують досить п≥дступн≥ процеси, €к≥ можуть ≥ не про€вл€тис€ гострим болем, але несуть найб≥льшу пр€му загрозу житт€: це р≥зн≥ кровотеч≥, розриви орган≥в, онколог≥чн≥ захворюванн€, тромбози та ≥н

який б≥ль не можна ≥гнорувати?

—ильний головний б≥ль. Ќайчаст≥ше, це звичайна м≥грень. јле €кщо це сильний ≥ раптовий б≥ль, €кий не супроводжуЇтьс€ ≥ншими симптомами м≥грен≥, такими €к аура, то в≥н може сигнал≥зувати про аневризму головного мозку. “акож головний б≥ль може бути пов'€заний з≥ стресом, травмою, порушенн€м кровооб≥гу, ≥нфекц≥йними захворюванн€ми, запаленн€м пазух, невритом, отитом.

Ѕ≥ль у грудн≥й кл≥тц≥. “ак≥ бол≥ можуть виникнути, перш за все, при захворюванн€х серц€. Ћ≥кар≥-кард≥ологи стверджують, що €кби пац≥Їнти б≥льше звертали увагу на Ђмову серц€ї, то можна було б уникнути зайвих хвилювань ≥ витрат.

Ѕ≥ль у живот≥. …ого може викликати апендицит, гастрит або виразка шлунку, хвороби печ≥нки та жовчних шл€х≥в, кишкова непрох≥дн≥сть, запори, менструац≥€, захворюванн€ статевих орган≥в та ≥н. ќсобливо небезпечний гострий б≥ль у боц≥, €кий може сигнал≥зувати про апендицит. ¬ цьому випадку негайно потр≥бно викликати Ђшвидку допомогуї.

√острий зубний б≥ль. як правило, в≥н виникаЇ при пошкодженому зубному нерв≥. якщо цю ситуац≥ю швидко не виправити, то бактер≥њ можуть потрапити з ротовоњ порожнини в нерв ≥ насл≥дки можуть бути самими серйозними.

ѕам'€тайте, б≥ль Ч це завжди прив≥д звернутис€ до л≥кар€. Ќе дайте йому стати нестерпним. —воЇчасна консультац≥€ л≥кар€ Ч це запорука збереженн€ здоров'€ ≥ ваших кошт≥в.