„им не сподобалис€ в'Їтнамки американським вченим?
„им не сподобалис€ в'Їтнамки американським вченим?
„им не сподобалис€ в'Їтнамки американським вченим?

¬л≥тку ми намагаЇмос€ €комога б≥льше дати нашому т≥лу в≥дпочити в≥д гром≥здкого верхнього од€гу ≥ важкого взутт€, а тому часто в≥ддаЇмо перевагу зручним ≥ легким в'Їтнамках. јмериканськ≥ фах≥вц≥ довели, що в'Їтнамки шк≥длив≥ дл€ здоров'€.

ƒ≥йсно, в останн≥ роки багато д≥вчат ≥ хлопц≥в нос€ть невагом≥ шльопанц≥ не т≥льки на пл€ж≥, але ≥ в м≥ст≥. ћи завжди вважали, що в'Їтнамки дають ноз≥ б≥льше дихати. ѕроте за в≥домост€ми американських досл≥дник≥в, в'Їтнамки призвод€ть до захворювань опорно-рухового апарату ≥ н≥г, викликаючи грибков≥ захворюванн€ шк≥ри нижн≥х к≥нц≥вок. якщо гумов≥ шльопанц≥ носити прот€гом тривалого часу, то вони можуть стати причиною травм.

 оли людина од€гаЇ в'Їтнамки, вона мимовол≥ п≥джимаЇ пальц≥, щоб утримати взутт€ на ноз≥. “обто шльопанц≥ не в змоз≥ забезпечити п≥дтримку зводу стопи.  р≥м того, вони не покривають ногу в належн≥й м≥р≥.  ≥лька дн≥в в такому положенн≥ здатн≥ викликати неаби€к≥ий б≥ль в област≥ к≥сточок, литок, стегон ≥ спини.

ўе одна проблема, €ку можуть нажити соб≥ пристрасн≥ любител≥ такого взутт€ - п≥дошовний фасциит (Ђп'€ткова шпораї) ≥ проблеми невралг≥њ.

Ќайб≥льш шк≥дливими Ї шльопанц≥, €к≥ складаютьс€ з тонких рем≥нц≥в або смужок тканини. Ќезаф≥ксована нога знаходитьс€ в пост≥йн≥й напруз≥, що впливаЇ на здоров'€ н≥г ≥ нав≥ть зм≥нюЇ ходу. як правило, п≥дошва гумових шльопанц≥в наст≥льки тонка, що не даЇ н≥€коњ амортизац≥њ ноз≥, особливо це пом≥тно при прогул€нках по тверд≥й поверхн≥ (асфальту), що так само негативно позначаЇтьс€ на здоров'њ опорно-рухового апарату.

”чен≥ з американського ун≥верситету ќберн провели експеримент, в €кому вз€ли участь 39 волонтер≥в. ƒосл≥дженн€ показало, що вс≥ без вин€тку випробуван≥ при ходьб≥ п≥дтискали пальц≥ н≥г, щоб шльопанц≥ не спали. Ѕуло ви€влено, що при так≥й неправильн≥й ходьб≥ в≥дбуваЇтьс€ розт€гуванн€ п≥дошовноњ сполучноњ тканини, що проходить в≥д п'€ти до пальц≥в.

–азом з цим зм≥нилас€ ≥ хода учасник≥в експерименту. ¬они стали ходити б≥льш др≥бними кроками, а к≥сточки стали завертати всередину, в чому про€вл€Їтьс€ клишоног≥сть. “ака хода, €к в≥дзначають ортопеди, неодм≥нно стане причиною серйозних проблем з≥ стегнами ≥ щиколотками.

ЂЌе т≥льки внутр≥шн≥ пошкодженн€ часто супроводжують це взутт€, серед любител≥в в'Їтнамок част≥ зверненн€ до л≥карн≥ у зв'€зку з переломами пальц≥в, пор≥зами, сильними ударами, адже це взутт€ на захищаЇ ногуї, Ч за€вили ортопеди —инайськоњ медичноњ школи Ќью-…орка.

јле €кщо ви не можете в≥дмовити соб≥ в такому взутт≥ вл≥тку, медики попереджають, що треба себе по можливост≥ убезпечити. ” першу чергу, наносьте на ноги ≥ пальц≥ сонцезахисний крем. ѕо-друге, в≥дмовтес€ в≥д прогул€нок у в'Їтнамках по м≥сту, особливо там, де Ї бетонн≥ дороги, не грайте в них в рухлив≥ ≥гри. ѕо-третЇ, забудьте про в'Їтнамки, €кщо у вас м≥ж пальц€ми з'€вилис€ натертост≥ ≥ мозол≥, в цьому випадку змаст≥ть њх антисептичним кремом, щоб запоб≥гти потрапл€нню ≥нфекц≥њ в рану.

јле й це ще не все. јнал≥зи, зроблен≥ вченими американськоњ лаборатор≥њ, показали на€вн≥сть на гум≥ в'Їтнамок 18100 бактер≥й, €к≥ становл€ть п'€ть найб≥льш поширених груп м≥кроб≥в. «вичайно, б≥льш≥сть з них - це м≥кроби, €к≥ не представл€ють н≥€коњ небезпеки дл€ людського здоров'€. јле серед них були ви€влен≥ ≥ так≥ р≥дк≥сн≥ в≥руси, €к≥ спри€ють розвитку важких хвороб ≥ можуть нав≥ть призвести до смерт≥.

“ак само вчен≥ встановили, що так≥ улюблен≥ й зручн≥ дл€ вс≥х нас в'Їтнамки б≥льш небезпечн≥, н≥ж 11-сантиметровий каблук.


05.06.2013