јтеросклероз любить ледачих ≥ ненажерливих
јтеросклероз любить ледачих ≥ ненажерливих
јтеросклероз любить ледачих ≥ ненажерливих

—еред хвороб, €к≥ Ђпомолодшалиї, медицина пор€д з ≥нсультом та ≥нфарктом називаЇ атеросклероз. ѕричиною розвитку атеросклерозу у досить молодих людей Ї малорухомий спос≥б житт€ та недотриманн€ д≥Їти. —пробуЇмо детальн≥ше розгл€нути це небезпечне захворюванн€, щоб, так би мовити, знати ворога в лице.

ўо таке атеросклероз?

јтеросклероз Ч це ураженн€ ст≥нок судин, що виражаЇтьс€ в розростанн≥ в ст≥нц≥ великих ≥ середн≥х артер≥й сполучноњ тканини в поЇднанн≥ з жировим просоченн€м њх зсередини. ѕотовщенн€ викликають ущ≥льненн€ судин, звуженн€ њх просв≥т≥в, що нер≥дко зак≥нчуЇтьс€ утворенн€м тромб≥в. Ќебезпека атеросклерозу в тому, що це захворюванн€ всього орган≥зму, хвороба Ї про€вом порушенн€ обм≥ну речовин, зокрема жирового обм≥ну.

¬ залежност≥ в≥д того, в €к≥й зон≥ розташовуютьс€ уражен≥ артер≥њ, страждаЇ той чи ≥нший орган або д≥л€нка т≥ла з њњ можливим некрозом (≥нфаркт або гангрена).

јтеросклероз починаЇ розвиватис€, коли в кров≥ п≥двищуЇтьс€ р≥вень холестерину.  оли холестерин у надлишку накопичуЇтьс€ в кров≥, в≥н починаЇ в≥дкладатис€ на ст≥нках судин. „асто таке в≥дбуваЇтьс€ при стресах, при зниженн≥ функц≥њ щитовидноњ залози ≥ статевих залоз, при вживанн≥ њж≥ з високим вм≥стом холестерину.

Ќадал≥ навколо холестеринових бл€шок починаЇ розростатис€ сполучна тканина ≥ настаЇ атеросклероз судин.

Ќайчаст≥ше атеросклероз зустр≥чаЇтьс€ у чолов≥к≥в у в≥ц≥ в≥д 50 до 60 рок≥в ≥ у ж≥нок п≥сл€ 60 рок≥в. јле останн≥м часом атеросклероз став про€вл€тис€ ≥ у б≥льш молодих людей (30Ц40 рок≥в), а також в≥дзначаЇтьс€ спадкова схильн≥сть до атеросклерозу.

ќсновн≥ причини атеросклерозу

—учасна медицина вид≥л€Ї ц≥лий р€д фактор≥в, €к≥ можуть спровокувати розвиток атеросклерозу. —еред них вид≥л€Їтьс€ дв≥ групи фактор≥в: незм≥нн≥ ≥ зм≥нюван≥.

ƒо незм≥нних чинник≥в в≥днос€ть т≥, €к≥ прийн€то вважати неминучими, ≥ перед €кими л≥кар≥ безсил≥. —еред них стать, в≥к ≥ генетична схильн≥сть.

«м≥нн≥ чинники це т≥, з €кими можна боротис€ за допомогою л≥карських препарат≥в або коригуючи спос≥б житт€. –озгл€немо њх б≥льш докладно.

 ур≥нн€. –егул€рне кур≥нн€ в два-три рази зб≥льшуЇ ризик виникненн€ атеросклерозу. «а даними досл≥джень впливу тютюнового диму на серцево-судинну систему ви€влено негативний вплив на кровоносн≥ судини.

ќжир≥нн€. ÷ю причину можна назвати головною у розвитку атеросклерозу через €вне порушенн€ жирового обм≥ну в орган≥зм≥. Ѕ≥льш того, ожир≥нн€ провокуЇ виникненн€ цукрового д≥абету та артер≥альноњ г≥пертон≥њ.

÷укровий д≥абет. ” хворих на цукровий д≥абет ризик придбанн€ атеросклерозу п≥двищуЇтьс€ в 4Ц7 раз≥в. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що у хворого спостер≥гаЇтьс€ порушенн€ л≥п≥дного обм≥ну, €кий прийн€то вважати одним ≥з основних чинник≥в розвитку атеросклеротичних бл€шок.

јртер≥альна г≥пертон≥€. ÷е незалежна причина виникненн€ атеросклерозу. ѕри даному захворюванн≥ артер≥альн≥ ст≥нки б≥льш ≥нтенсивно просочуютьс€ жирами, чим провокуЇтьс€ по€ва атеросклеротичних бл€шок. ј порушенн€ еластичност≥ судин спри€Ї розвитку г≥пертон≥њ.

Ќеправильне харчуванн€. Ћюбител≥ жирноњ њж≥ з великою к≥льк≥стю тваринних жир≥в б≥льше за ≥нших схильн≥ до прискоренн€ процесу формуванн€ бл€шок у судинах.

ћалорухливий спос≥б житт€ (г≥подинам≥€). ƒоведено численними експериментами, що пасивний спос≥б житт€ викликаЇ порушенн€ обм≥ну €к вуглевод≥в, так ≥ жир≥в.

≤нфекц≥њ. ÷€ причина розвитку атеросклерозу стала в≥дома медицин≥ не так давно. ѕроведен≥ досл≥дженн€ показали, що атеросклероз набагато швидше розвиваЇтьс€ на тл≥ цитомегав≥русной ≥ хлам≥д≥йноњ ≥нфекц≥њ. “аку законом≥рн≥сть вдалос€ ви€вити за рахунок великоњ к≥лькост≥ антит≥л проти цих ≥нфекц≥йних захворювань, ви€влених в орган≥зм≥ хворих.

ѕ≥дступн≥сть атеросклерозу в тому, що в б≥льшост≥ випадк≥в розвиваЇтьс€ в≥н непом≥тно. ќднак при правильному способ≥ житт€, дотриманн≥ здорового харчуванн€ нав≥ть при на€вност≥ патолог≥чноњ спадковост≥ можна значно знизити ризик виникненн€ хвороб судин. 


02.06.2013