ƒенна сонлив≥сть
ƒенна сонлив≥сть

ƒосить поширеним €вищем Ї денна сонлив≥сть. як впоратис€ з цим станом, €кщо голова в≥дмовл€Їтьс€ м≥ркувати, пов≥ки стають важкими, а к≥нц€ дн€ ще не бачити ≥ попереду ще купа роботи?

ƒ≥йсно, нер≥дко нездоланний напад сонливост≥ може трапитис€ в самий розпал робочого дн€. ўом≥с€ц€ 3200 чолов≥к шукають в ≤нтернет≥ ≥нформац≥ю про надм≥рну денну сонливост≥, €к правило, це молод≥ ж≥нки.

” медицин≥ даному €вищу нав≥ть Ї певний терм≥н — нарколепс≥€. ¬чен≥ поки що не з≥йшлис€ в Їдин≥й думц≥, що саме Ї причиною нарколепс≥њ - денноњ сонливост≥, але точно встановлено, що у б≥льшост≥ пац≥Їнт≥в низький р≥вень б≥лка г≥покрет≥на Ч нейромед≥атора, що п≥дтримуЇ стан бадьорост≥.

ѕроте вчен≥ прийшли до ще одного невт≥шного висновку Ч сонлив≥сть серед дн€ може вказувати на небезпеку розвитку серцевого нападу. якщо у вас де€кий час тому почав про€вл€тис€ под≥бний симптом, не варто пан≥кувати, а краще отримати консультац≥ю л≥кар€.

ƒосл≥дники в≥дзначають, що причиною пост≥йноњ сонливост≥ можуть бути проблеми з≥ сном в н≥чний час, що теж небезпечно з точки зору розвитку серцевого нападу.

¬тома ≥ сонлив≥сть вдень можуть бути насл≥дком порушенн€ диханн€ ув≥ сн≥, а це призводить до перепад≥в тиску п≥д час п≥дйому. —игналом порушенн€ д≥€льност≥ серц€ виступаЇ ≥ гучне хроп≥нн€ ночами, що особливо часто спостер≥гаЇтьс€ у л≥тн≥х людей.

як боротис€ з≥ сном?

” тому випадку, €кщо причиною сонливост≥ Ї нарколепс≥€, л≥куванн€ включаЇ в себе €к л≥карськ≥ засоби, так ≥ корекц≥ю способу житт€. ќднак вибирати препарат самост≥йно не рекомендуЇтьс€, на те Ї консультац≥€ л≥кар€. «алежно в≥д набору симптом≥в у кожного окремого пац≥Їнта, л≥кар призначаЇ препарат.

≤снують також методи, €к≥ допоможуть налагодити спос≥б житт€ ≥ в≥дчувати себе прот€гом дн€ бадьорим.

ѕерш за все, €к≥ б суперзасоби не пропонувала сучасна медицина дл€ п≥дтримки тонусу, головним ≥ основним моментом залишаЇтьс€ власне сон. “обто, треба висипатис€! ўоб сон був здоровим ≥ м≥цним, перед сном корисно випити скл€нку теплого молока з медом, прийн€ти теплий, але не гар€чий душ, в≥дмовитис€ в≥д гостросюжетних ф≥льм≥в, веч≥рн≥х сварок ≥ розмов про роботу або на ≥нш≥ теми, €к≥ можуть вивести з душевноњ р≥вноваги.

Ћ≥жко дл€ сну повинно бути досить жорстким, ковдра Ч легкою, щоб т≥ло вноч≥ не перегр≥лос€, що теж погано позначаЇтьс€ на €кост≥ сну. ќптимальною температурою дл€ спальн≥ Ї 18°—, це означаЇ, що перед сном к≥мнату необх≥дно пров≥трити або залишити в≥дкритою на н≥ч кватирку. “ак само завадить хорошому сну ≥ занадто сухе пов≥тр€. —аме тут виручить хоча б маленький ≥он≥затор, а можна просто пов≥сити в к≥мнат≥ мокру простирадло.

¬ранц≥, п≥сл€ пробудженн€, не треба в≥дразу п≥дхоплюватис€ ≥ нестис€ у ванну. ўе 3–5 хвилин провед≥ть у л≥жку з користю, влаштувавши м≥н≥-зар€дку. ѕримружтес€ к≥лька раз≥в, поверт≥ть головою, пообертайте кист€ми ≥ ступн€ми, пот€гн≥тьс€ вс≥м т≥лом, зроб≥ть «велосипед».

ўо стосуЇтьс€ будильника. як ми вс≥ любимо цей звук! ѕостарайтес€ зробити сигнал по можливост≥ б≥льш приЇмним, не надто гучним ≥ р≥зким. ўе краще Ч нехай вас будить музика, налаштована на музичному центр≥ або комп'ютер≥. јле найкраще, щоб звук будильника був поступово наростаючим.

ќстаточно прийти в себе п≥сл€ сну допоможе прохолодний душ ≥ зар€дка ≥з застосуванн€м дихальних вправ, йоги, ушу.

якщо вдень ви в≥дчуваЇте, що сон зрадницьки все одно долаЇ вас, виконайте наступн≥ вправи. ≈нерг≥йно потр≥ть носогубн≥ складки, вуха, сильно стискайте ≥ розтискайте пов≥ки. ’оч на трохи в≥д≥рв≥тьс€ в≥д того зан€тт€, за €ким вас застала сонлив≥сть. ѕрогул€йтес€ по коридору, знайд≥ть в ≤нтернет≥ пару нових анекдот≥в, випийте м≥цну каву (але не захоплюйтес€) або м≥цний чорний чай з цукром.

якщо ви адекватно оц≥нюЇте св≥й спос≥б житт€, то добре розум≥Їте, що сонлив≥сть Ч це про€в неправильного режиму, тому треба щось зм≥нювати...†