ѕродукти-антидепресанти
ѕродукти-антидепресанти

¬с≥ знають, €к багато в нашому житт≥ залежить в≥д настрою. јле визначаЇтьс€ в≥н не т≥льки тим, з €коњ ноги ми сьогодн≥ встали, а й тим, що ми з'њли на сн≥данок. якщо правильно скласти св≥й рац≥он, то можна завжди залишатис€ в доброму настроњ.

Ћ≥кар≥-д≥Їтологи показником настрою людини вважають серотон≥н, або €к його ще називають «гормон щаст€». –≥вень серотон≥ну п≥двищений п≥д час стану ейфор≥њ ≥ знижений, коли ми тривожимос€ або в≥дчуваЇмо депрес≥ю. ј утворюЇтьс€ серотон≥н в нашому орган≥зм≥ з ам≥нокислоти триптофан, €ка щодн€ надходить разом з продуктами харчуванн€.

ѕропонуЇмо вам познайомитис€ з продуктами, €к≥ здатн≥ створити чудовий настр≥й ≥ зберегти хороше самопочутт€.

–иба. ∆ирн≥ сорти риби (сардини, скумбр≥€, оселедець, лосось, тр≥ска, сьомга) завжди багат≥ омега-3 жирними кислотами, €к≥ вважають ворогами стресу. Ќайб≥льше жирних кислот утворюЇтьс€ в риб≥ слабкого засолу. ј ось ам≥нокислота триптофан збер≥гаЇтьс€ в риб≥ будь-€кого приготуванн€.  р≥м того, в жирн≥й риб≥ багато в≥там≥ну D ≥ ¬6. ¬олод≥ючи таким скарбом корисних речовин, риба завжди повинна бути на вашому стол≥. –ибу треба вживати не менше 3–4 раз≥в на тиждень по 100Ц150 г.

ќвоч≥ та фрукти €скравих забарвлень. ƒавно в≥домо, що €скрав≥ кольори здатн≥ п≥дн≥мати настр≥й. “ому, €кщо ви побачите на стол≥ баклажани, моркву, солодкий перець, бур€к, апельсини, мандарини та ≥нш≥ р≥знокольоров≥ багатства природи, то в≥дразу ж станете тр≥шки щаслив≥шими. јле справа не т≥льки в кольор≥. ¬и€вл€Їтьс€, фрукти та овоч≥ насичених кольор≥в мають у своЇму склад≥ б≥офлавоноњди, позитивно впливають на кровооб≥г мозку. „им б≥льше ви будете њх вживати, тим б≥льше кисню отримаЇ ваш мозок, що неодм≥нно найкращим чином позначитьс€ на вашому самопочутт≥ ≥ настроњ.

 ур€чий бульйон. ўо найчаст≥ше принос€ть пац≥Їнтам, €к≥ перебувають на стац≥онарному л≥куванн≥ в л≥карн≥?  ур€чий бульйон! ¬≥н маЇ заспок≥йлив≥ властивост≥, а при невеликих стресових ситуац≥€х — це в≥рний зас≥б в≥д депрес≥њ.  ур€че м'€со м≥стить б≥лки, що м≥ст€ть ам≥нокислоту триптофан, €ка в орган≥зм≥ переробл€Їтьс€ в серотон≥н Ч Ђгормон щаст€ї.

ћорська капуста. ÷ей морський продукт насичений в≥там≥нами групи ¬, €к≥ регулюють роботу надниркових залоз, а значить, ≥ гормону адренал≥ну, при недол≥ку €кого в≥дчуваЇтьс€ хрон≥чна втома ≥ пог≥ршуЇтьс€ настр≥й.

Ѕанани. —ам вид банан≥в в силу своЇњ забарвленн€ здатний п≥дн€ти настр≥й, кр≥м того в≥н збагачений серотон≥ном ≥ великою к≥льк≥стю в≥там≥ну ¬6, що необх≥дно дл€ п≥дн€тт€ настрою. јле й це ще не все: в бананах м≥ститьс€ алкалоњд харман, що викликаЇ в≥дчутт€ ейфор≥њ, тобто банани Ї б≥огенними ам≥нами, в €ких ≥ виробл€Їтьс€ серотон≥н. ÷≥ фрукти дуже корисн≥ при хрон≥чн≥й втом≥ ≥ нудьз≥.

Ўоколад. Ѕагато хто вважаЇ цей продукт л≥дером серед антидепресант≥в. ≤ не даремно. ” шоколад≥ м≥ститьс€ велика к≥льк≥сть речовини фен≥летилам≥ну, €ка спри€Ї активному виробленню орган≥змом ендорф≥н≥в, €к≥ в п≥двищен≥й к≥лькост≥ знаход€тьс€ у закоханих.  р≥м того, в какао-бобах м≥ститьс€ магн≥й, €кий зм≥цнюЇ нервову систему. ќсобливо корисний шоколад ж≥нкам в пер≥од стрес≥в ≥ депрес≥й. јле варто знати, що вс≥ма перерахованими властивост€ми волод≥Ї лише чорний шоколад, в молочному набагато менше Ђщасливихї елемент≥в.

√ор≥хи. √ор≥хи можна пор≥вн€ти за д≥Їю на орган≥зм з жирною рибою, тому що вони теж багат≥ омега-3 жирними кислотами, €к≥ забезпечують правильну роботу мозку ≥ здатних усувати стрес. “акож гор≥хи м≥ст€ть все ту ж необх≥дну ам≥нокислоту триптофан ≥ в≥там≥н ¬6. ƒо складу гор≥х≥в входить також м≥нерал селен, €кий теж Ї складовою хорошого настрою. ќсобливо корисн≥ гор≥хи л≥тн≥м люд€м, у €ких в орган≥зм≥ к≥льк≥сть селену набагато нижче, н≥ж у молодих.

—ир. “вердий сир м≥стить ам≥нокислоти тирам≥н, триктам≥н, фен≥летилам≥н, що п≥дн≥мають настр≥й.

¬≥вс€нка ≥ гречка. јм≥нокислота триптофан, €ка м≥ститьс€ в них, Ч те, що потр≥бно дл€ гарного настрою.  р≥м того, в≥вс€нка ≥ гречка виробл€ють вуглеводи, €к≥ пов≥льно всмоктуютьс€ ≥ нормал≥зують р≥вень цукру в кров≥.

яйц€. як в≥домо, €йц€ Ч джерело в≥там≥н≥в, м≥нерал≥в ≥ ам≥нокислот, у тому числ≥ ≥ триптофану.

ќтже, тепер ви знаЇте, чим харчуватис€, щоб настр≥й завжди був в≥дм≥нним!