„айлдфр≥ Ч добров≥льно безд≥тн≥
„айлдфр≥ Ч добров≥льно безд≥тн≥
 „айлдфр≥ Ч добров≥льно безд≥тн≥

—учасне сусп≥льство переповнене р≥зноман≥тними парт≥€ми, рухами та орган≥зац≥€ми, в €к≥ люди об'Їднуютьс€ за ≥нтересами. ™ серед них ≥ досить неприродне ≥ дивне угрупуванн€ Ч чайлдфр≥.

∆≥нка не ≥нкубатор, вона Ч особист≥сть. ÷е один з небагатьох гасел чайлдфр≥. Ђ¬≥льн≥ в≥д д≥тейї Ч так перекладаЇтьс€ назва цього дивного руху. “обто, представниками руху Ї люди, €к≥ добров≥льно в≥дмовл€ютьс€ в≥д народженн€ д≥тей.

Ѕатьк≥вський ≥нстинкт Ч один з найважлив≥ших в житт≥ людини. ¬≥н розвиваЇтьс€ мало не з пелюшок. Ћедь д≥вчинка вчитьс€ ходити, вона вже заколисуЇ на руках л€льку, а хлопчик л€гаЇ спати в обн≥мку з ведмежам, захищаючи ≥ оп≥куючи, €к справжн≥й чолов≥к. « в≥ком ≥нстинкт мати дитину затверджуЇтьс€ ≥ м≥цн≥Ї, ≥ до зр≥лого в≥ку стаЇ усв≥домленим. Ѕ≥льш≥сть людей стають батьками ≥ п≥знають вс≥ радощ≥ ≥ прикрощ≥ вихованн€ д≥тей. јле дл€ частини населенн€ батьк≥вство в силу р≥зних медичних показань неможливо, ≥ це стаЇ справжньою трагед≥Їю в њхньому житт≥.

–ух чайлдфр≥ не маЇ н≥чого сп≥льного до таких людей. ѕредставники цього об'Їднанн€ просто не хочуть мати д≥тей, це саме њх прийн€то називати Ђдобров≥льно безд≥тн≥ї. „айлдфр≥ ≥гнорують можлив≥стю зачати дитину. Ћюди добров≥льно в≥дмовл€ютьс€ народити дитину, по€снюючи це тим, що вони зовс≥м не потребують в н≥й. Ѕ≥льш того, на њхню думку, вони стверджують, що народженн€ дитини стане дл€ них справжньою трагед≥Їю.

ѕричини добров≥льноњ безд≥тност≥

” —Ўј до чайлдфр≥ в основному належать с≥мейн≥ пари, в наш≥й крањн≥ њх не так багато поки що, але все ж Ї, ≥, €к правило, це одинаки. ÷≥ люди не ход€ть на демонстрац≥њ, не виступають в≥дкрито, вс≥ дискус≥њ ведутьс€ на ≥нтернет-форумах. ” вс≥х добров≥льних безд≥тних своњ причини на те. јле все ж можна вид≥лити де€к≥ загальн≥ пункти.

Ќа њхню думку, на€вн≥сть дитини веде до великого життЇвого дискомфорту. Ѕезд≥тна людина маЇ набагато б≥льше можливостей дл€ творчоњ реал≥зац≥њ, ≥нтелектуального чи ф≥зичного розвитку, дл€ подорожей, самовдосконаленн€, дружн≥х зустр≥чей.

Ќаступна причина Ч дл€ вихованн€ дитини потр≥бн≥ велик≥ ф≥нансов≥ витрати. ƒе€к≥ з таких людей побоюютьс€, що народивши дитину, њм це врешт≥-решт може не сподобатис€, але зм≥нити щось вже буде п≥зно.

Ќе маючи д≥тей, людина маЇ набагато б≥льше моб≥льност≥ Ч вона може в будь-€кий час зм≥нити роботу або м≥сце проживанн€. „астина чайлдфр≥ бо€тьс€ втратити емоц≥йну або ф≥зичну близьк≥сть з≥ своњм партнером п≥сл€ народженн€ дитини. ™ думка, що без д≥тей подружж€ отримують один в≥д одного набагато б≥льше. ƒе€к≥ не готов≥ зм≥нювати своњ життЇв≥ звички заради дитини. “ак само вони вважають, що народженн€ дитини - це серйозна перешкода кар'Їр≥.

≤снують ≥ психолог≥чн≥ причини небажанн€ мати д≥тей. “ак, дл€ багатьох ж≥нок ваг≥тн≥сть ≥ пологи асоц≥юютьс€ з неприЇмними в≥дчутт€ми гидливост≥ або страху. ™ ж≥нки, €к≥ бо€тьс€ втратити свою приваблив≥сть, з≥псувати ф≥гуру або просто думають, що не винесуть болю.

™ й так≥ чайлдфр≥, €к≥ добре пам'€тають своЇ дитинство ≥ не хочуть, щоб њхн≥ д≥ти прожили так само. јбо вважають, що св≥т недосконалий, тому не варто народжувати д≥тей, €ким належить страждати ≥ мучитис€.

ќдне з улюблених виправдань чайлдфр≥ Ч њм, €к усп≥шним ≥ забезпеченим люд€м, нема чого витрачати час на вихованн€ д≥тей. Ќароджувати ≥ ростити д≥тей Ч це дол€ б≥дн€к≥в.

ѕсихологи давно стверджують Ч вс≥ проблеми з дитинства. Ќерозум≥нн€, образи, комплекси. јле нав≥ть в природ≥ бувають вин€тки, коли Ђматер≥-зозул≥ї не стурбован≥ долею своњх д≥тей.

ƒобров≥льну безд≥тн≥сть обговорюЇ сусп≥льство, церква, медицина. “им не менш, Ї багато прихильник≥в чайлдфр≥, €к≥ п≥дтримують њх ≥ в зв'€зку з перенаселенн€м планети, ≥ в зв'€зку з напруженою пол≥тичною та економ≥чною обстановкою. ÷ерква розц≥нюЇ рух чайлдфр≥ €к повстанн€ проти Ѕога.

ѕричин, €к≥ змушують людей в≥дмовл€тис€ в≥д народженн€ д≥тей, багато. «а статистикою серед ж≥нок з вищою осв≥тою в≥дсоток безд≥тних вище, н≥ж серед ≥нших категор≥й населенн€. “акож ≥ безд≥тн≥ подружж€ б≥льш осв≥чен≥ та мають велик≥ доходи, живуть в мегапол≥сах ≥, €к правило, нерел≥г≥йн≥.

« кожним роком св≥домо безд≥тних людей стаЇ все б≥льше. ” 2003 роц≥ в —Ўј перепис населенн€ показав, що серед ж≥нок в≥ком 15Ц44 роки 44% безд≥тних! «вичайно, не вс≥ вони добров≥льно в≥дмовилис€ народжувати д≥тей, але ≥ чайлдфр≥ серед них немало. “ак≥ кричущ≥ дан≥ змушують сусп≥льство задуматис€ про подальшу долю людства, ≥ €к швидко при так≥й тенденц≥њ населенн€ «емл≥ припинить своЇ ≥снуванн€.


16.05.2013