ћистецтво розслабленн€
ћистецтво розслабленн€

—ьогодн≥ вже багато хто з нас добре розум≥Ї, що в≥д стану псих≥ки ≥ нервовоњ системи в к≥нцевому рахунку залежить майже все, що в≥дбуваЇтьс€ з нами в житт≥. Ќа жаль, б≥льш≥сть людей сам≥ робл€ть нестерпним своЇ житт€, отруюючи його страхами, тривогами, зл≥стю, заздр≥стю. «давалос€ б, чого прост≥ше Ч вз€ти ≥ перестати хвилюватис€. јле вм≥нн€ розслабитис€ вимагаЇ серйозноњ роботи над собою.

«вичайно, навчитис€ розслабл€тис€ ≥ забути про життЇв≥ проблеми Ч дуже корисно. јле чи легко не напружуватис€, коли повс€кденне житт€ вимагаЇ пост≥йного вир≥шенн€ €кихось важких завдань, €к≥ вивод€ть нас з душевноњ р≥вноваги?

Ќа противагу цьому жаданому стану сучасн≥й людин≥ добре знайомий стан стресу. ћало знайдетьс€ людей, €к≥ не випробували на соб≥ його д≥њ. ¬тома ≥ драт≥влив≥сть б≥льш звичн≥ дл€ нас, н≥ж спок≥й ≥ умиротворенн€. Ќаша св≥дом≥сть переповнена негативними враженн€ми з ф≥льм≥в, новин, в≥д сп≥лкуванн€ з такими ж напруженими людьми, €к ми. ј розум не в змоз≥ переварити обс€г найр≥зноман≥тн≥шоњ ≥нформац≥њ. ¬ результат≥ ми впадаЇмо у в≥дчай ≥ депрес≥ю, творче натхненн€ зникаЇ, а €сн≥сть думки розс≥юЇтьс€.

ћи говоримо, що житт€ важке, страждаЇмо в≥д проблем, не знаход€чи правильного виходу з них, втрачаЇмо сон не в силах забути про труднощ≥. ≤нод≥ ми дозвол€Їмо соб≥ розважитис€, або звертаЇмос€ до стимулюючих препарат≥в, щоб розслабитис€, ≥ часом це нам вдаЇтьс€, але ненадовго. Ќезабаром все починаЇтьс€ знову, ≥ людина в цьому замкнутому кол≥ ви€вл€Їтьс€ один на один з виниклими неполадками орган≥зму, €к≥ рано чи п≥зно зТ€вл€тьс€ у в≥дпов≥дь на неск≥нченний стрес.

Ѕагато психотерапевт≥в бачать пор€тунок в≥д цього шаленого кругооб≥гу в ум≥нн≥ розслабл€тис€. ¬ результат≥ зм≥нюЇтьс€ житт€, а людина набуваЇ ран≥ше нев≥дом≥ знанн€.

Ћюдський мозок н≥коли не в≥дпочиваЇ, в≥н весь час у напруз≥, нав≥ть ув≥ сн≥. ј це не може не позначитис€ на здоров'њ. јдже все, що ми переживаЇмо всередин≥, в≥дбиваЇтьс€ зовн≥. ћи звертаЇмос€ за допомогою до психотерапевт≥в, вивчаЇмо корисн≥ методики, але н≥чого не допоможе, €кщо ми не навчимос€ розслабл€тис€.

 ожен, хто поставив соб≥ за мету п≥дтримати або повернути здоров'€, в≥дчути душевний спок≥й та насолодитис€ миттЇвост€ми житт€, маЇ вид≥лити з≥ свого щ≥льного граф≥ка трохи в≥льного часу. Ќав≥ть €кщо здаЇтьс€, що його немаЇ. 30 хвилин на день буде ц≥лком достатньо. ¬ам просто необх≥дно усв≥домити, що цей час ви витратите на в≥дновленн€ свого псих≥чного стану, що це допоможе вам знайти п≥днесений настр≥й, тод≥ час в≥дшукаЇтьс€ саме.

ўоб випробувати приЇмн≥ хвилини розслабленн€, не треба винаходити н≥€ких спец≥альних пристосувань. ¬ибер≥ть дл€ себе трохи тихого ≥ спок≥йного простору, невеликий килимок ≥ д≥л€нку р≥вноњ поверхн≥. Ќеобх≥дно зайн€ти зручне положенн€ лежачи на спин≥, розв≥вши ноги ≥ руки в сторони, в≥дкривши область промежини, пахв, а долон≥ направивши вгору. ƒал≥ треба постаратис€ забути про своњ плани, переживанн€, проблеми, а в≥дчути себе тут ≥ зараз. ѕостарайтес€ привести в спок≥й своЇ т≥ло, диханн€ ≥ св≥дом≥сть. ƒал≥ необх≥дно подумки звернутис€ до свого т≥ла, в≥дчути ноги, руки, плеч≥, голову, спину.

ѕоступово така подорож по своЇму т≥лу стане звичною, ≥ стан розслабленн€ буде приходити набагато швидше.

 оли ми в≥дчуЇмо, що т≥ло абсолютно розслаблено, можна звернути свою увагу всередину, прислухаючись до в≥дчутт≥в. “ак ми можемо в≥дчути рух кров≥ по венах, то, €к працюЇ шлунок, кишечник або ≥нш≥ внутр≥шн≥ органи. ÷е час, коли ми просто спостер≥гаЇмо за собою, забувши про труднощ≥ житт€.

Ќаступний етап розслабленн€ Ч диханн€. “реба постаратис€ в≥дчути, €к ми дихаЇмо, €к пов≥тр€ рухаЇтьс€ в н≥здр€х, в горл≥, грудн≥й кл≥тц≥, потрапл€Ї в леген≥. —постереженн€ за рухом пов≥тр€, за тим, €к народжуЇтьс€ вдих, ≥ €к зак≥нчуЇтьс€ видих.

“реба постаратис€ не заснути, на перших порах таке бажанн€ може виникнути. јле головне Ч регул€рн≥ спостереженн€ за собою. “ак ми розум≥Їмо себе, €к≥ ми Ї, знаходимо контроль над почутт€ми та думками.

„аста практика розслабленн€ призведе до того, що ми зм≥нимос€, перестанемо гостро реагувати на людей навколо нас, на складн≥ ситуац≥њ, €к≥ засмучують нас. ’оча житт€ буде навколо все таке ж складне, але ми навчимос€ по-≥ншому сприймати його, в≥дчуваючи менше переживань ≥ стресу. ¬се це прийде, звичайно, не в≥дразу. јле з часом нам сподобаЇтьс€ ц€ ц≥кава ≥ довга подорож всередину себе, що допомагаЇ насолоджуватис€ кожною миттю житт€.

15.05.2013