јлерг≥€: правила виживанн€ в умовах весн€ного цв≥т≥нн€
јлерг≥€: правила виживанн€ в умовах весн€ного цв≥т≥нн€
јлерг≥€: правила виживанн€ в умовах весн€ного цв≥т≥нн€

 ожен алерг≥к з побоюванн€м чекаЇ приходу весни. Ќавколо буйного цв≥т≥нн€ дерев ≥ трав в≥н в≥дчуваЇ себе в газов≥й камер≥. „ому ≥мун≥тет в≥дпов≥даЇ алерг≥Їю на прихожу красу природи?

як з'€вл€Їтьс€ алерг≥€?

јлерг≥€ Ї реакц≥Їю ≥мун≥тету у вигл€д≥ п≥двищеноњ чутливост≥ орган≥зму до речовин р≥зного складу ≥ походженн€ (алергени) в результат≥ попереднього контакту з ц≥Їю речовиною.

јлерг≥€ може загрожувати людин≥ в дек≥лькох випадках. „асто так≥ реакц≥€ Ї про€вом генетичноњ схильност≥ до продукц≥њ особливих антит≥л, що реагують на алергени навколишнього середовища. —ама алерг≥чна реакц≥€ з'€вл€Їтьс€ в результат≥ пошкодженн€ тканин орган≥зму алергенами. ÷е не означаЇ, що так≥ зовн≥шн≥ речовини викликають алерг≥ю у вс≥х п≥др€д, але у тих, чий ≥мун≥тет порушений.

√оловною причиною сезонноњ алерг≥њ, а саме весн€ноњ, Ї пилок. як т≥льки њњ частки потрапл€ють в н≥с людини, чутливого до них, тут же починаЇ розвиватис€ реакц≥€ ≥мун≥тету. ќрган≥зм алерг≥ка розп≥знаЇ пилок €к чужор≥дну речовину, тому починаЇ виробл€ти антит≥ла, мета €ких — знищити «ворога». ¬ результат≥ цього в кров вид≥л€Їтьс€ х≥м≥чна речовина г≥стам≥н, в≥д чого з'€вл€Їтьс€ нежить, подразненн€ ≥ сверб≥ж очей та ≥нш≥ алерг≥чн≥ симптоми.

якщо в молодост≥ у людини не виникало алерг≥й, це ще не означаЇ, що њй вона не загрожуЇ - алерг≥чн≥ реакц≥њ можлив≥ в будь-€кому в≥ц≥. ѕри цьому вражатис€ можуть будь-€к≥ органи ≥ системи орган≥зму, але найчаст≥ше страждають шк≥ра, дихальн≥ шл€хи ≥ шлунково-кишковий тракт.

—имптоми весн€ноњ алерг≥њ

“ак≥ симптоми мало чим в≥др≥зн€ютьс€ в≥д ≥нших вид≥в алерг≥њ, €к правило, це:

  • нежить,†
  • подразненн€ очей,†
  • чханн€,†
  • кашель,†
  • темн≥ кола п≥д очима.

јлергени, €к≥ часто носитьс€ по пов≥трю, стають причиною астми, коли звужуютьс€ дихальн≥ шл€хи, ≥ у хворого починаЇтьс€ кашель ≥ хрипи.

ќсновн≥ весн€н≥ алергени

ќсновним джерелом пилку, звичайно ж, Ї дерева Ч €сен, в≥льха, осика, бук, бузина, топол€, клен, шовковиц€, дуб, сосна, €в≥р, верба. Ќебезпечними Ї трави та чагарники.

ѕри в≥тр€н≥й погод≥ симптоми алерг≥њ загострюютьс€, так €к в≥тер швидше розносить пилок по пов≥трю. ј от у дощ алерг≥ки можуть з≥тхнути в≥льн≥ше, тому що в≥н змиваЇ алергени.

ѕроблема алерг≥њ загострюЇтьс€ тим, що пилок може перем≥щатис€ по пов≥трю на сотн≥ к≥лометр≥в. „им б≥льше цих частинок в пов≥тр≥, тим б≥льше страждають алерг≥ки. —ьогодн≥ Ї можлив≥сть в прогноз≥ погоди або в ≤нтернет≥ д≥знатис€, ск≥льки пилку м≥ститьс€ в одному кубометр≥ пов≥тр€.

ƒ≥агностика алерг≥њ

якщо у вас з'€вилис€ симптоми алерг≥њ, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-алерголога. Ўвидше за все, в≥н зробить тест на шк≥рну пробу. «а допомогою цього тесту можна визначити, на €кий алерген реагуЇ хворий.

¬ процес≥ тесту п≥д шк≥ру вводитьс€ невелика к≥льк≥сть алергену, ≥ €кщо пац≥Їнт страждаЇ непереносим≥стю до нього, то на шк≥р≥ з'€витьс€ роздратуванн€, так само можлива по€ва легкого свербежу.

™ й ≥нший метод д≥агностики Ч рад≥оаллергосорбентний анал≥з. “акий спос≥б передбачаЇ анал≥з кров≥ хворого, визначаЇтьс€, на що вона реагуЇ. Ќе варто стов≥дсотково покладатис€ на так≥ анал≥зи. якщо у вас ви€влена ​​чутлив≥сть до того чи ≥ншого алергену, це ще не означаЇ, що при контакт≥ з ним у вас з'€вл€тьс€ в≥дпов≥дн≥ алерг≥чн≥ симптоми.

Ћ≥куванн€ алерг≥њ

ќсновним методом л≥куванн€ алерг≥њ Ї медикаментозний. “ак≥ препарати можуть в≥дпускатис€ т≥льки за рецептом або без рецепта. Ћ≥ки, €к≥ пац≥Їнт може придбати без рецепта, включають в себе:

  • антиг≥стам≥нн≥ л≥карськ≥ засоби, що знижують р≥вень г≥стам≥ну, чим зн≥маЇтьс€ симптоматика захворюванн€,
  • протинабр€ков≥ засоби, покликан≥ зн€ти набр€к, зв≥льнити носовий прох≥д в≥д слизу,
  • комб≥нац≥€ антиг≥стам≥нних ≥ протинабр€кових кошт≥в,
  • назальний спрей протинабр€ковий зн≥маЇ набр€к швидше, н≥ж будь-€к≥ оральн≥ засоби,
  • очн≥ крапл≥, що зн≥мають роздратуванн€.

якщо у вас виникли алерг≥чн≥ симптоми, все ж не посп≥шайте самост≥йно купувати зас≥б проти алерг≥њ, б≥льш оптимальною буде консультац≥€ л≥кар€, €кий п≥дкаже, €кий препарат буде найб≥льш ефективним у вашому конкретному випадку.

ЅуваЇ, що в €кост≥ л≥куванн€ застосовують алерг≥чн≥ ≥н'Їкц≥њ, при €ких хворому ввод€ть алерген, поступово зб≥льшуючи дозу, ≥ орган≥зм починаЇ звикати до нього. јле таке л≥куванн€ не завжди ефективне.

”никнути весн€них про€в≥в алерг≥њ практично неможливо, нав≥ть €кщо б≥л€ вашого будинку не ростуть кв≥туч≥ дерева. јле дотримуючись к≥лькох порад, можна послабити неприЇмн≥ симптоми.

ѕо можливост≥ не виходьте з прим≥щенн€, особливо в ранков≥ години, коли концентрац≥€ пилку в пов≥тр≥ найб≥льш висока.

як можна част≥ше роб≥ть вологе прибиранн€ будинку, протираючи вс≥ поверхн≥. ѕилососьте кожен день, але обов'€зково в масц≥, так €к пилосос може п≥дн€ти в пов≥тр€ ос≥ли на п≥длогу ≥ килим алергени.

ѕ≥сл€ прогул€нки обов'€зково прийм≥ть душ, щоб змити з себе ос≥ли алергени.