ќч≥ Ч дзеркало не т≥льки душ≥, а й здоров'€
ќч≥ Ч дзеркало не т≥льки душ≥, а й здоров'€
 ќч≥ Ч дзеркало не т≥льки душ≥, а й здоров'€

ƒосв≥дчений л≥кар, уважно придивившись до очей пац≥Їнта, може багато розпов≥сти про стан його здоров'€, побачити в них ознаку багатьох захворювань.

Ќайкращими знавц€ми очей вважаютьс€ €понськ≥ л≥кар≥, об≥знан≥ з мистецтвом читанн€ по обличчю. ÷е щось схоже на гаданн€ по руц≥, але ще б≥льш тонко. –озм≥р, кол≥р ≥ стан очей може багато розпов≥сти про характер, звички людини, њњ зд≥бност≥ ≥ прихован≥ бажанн€.

” той же час не т≥льки таЇмниц≥ чужоњ душ≥ розкриваютьс€ в очах, а й д≥агностуютьс€ р≥зн≥ захворюванн€, так вважають ≥ридологи Ч фах≥вц≥ читанн€ здоров'€ по райдужц≥ очей. ” нетрадиц≥йн≥й медицин≥ вид≥лено особливий напр€мок Ч ≥ридод≥агностика, зг≥дно з €кою, райдужка очей Ч це географ≥чна карта, кожна м≥тка на €к≥й в≥дпов≥даЇ р≥зним органам т≥ла.

—пираючись на знанн€ ≥ридод≥агностики, природним ≥ здоровим вважаютьс€ т≥льки карий ≥ блакитний кол≥р, а також њх сум≥ш, вс≥ ≥нш≥ в≥дт≥нки, €кими б гарними вони нам не здавалис€, св≥дчать про на€вн≥сть токсичних в≥дкладень в орган≥зм≥. якщо володар≥ небесно-блакитних очей почнуть вживати виключно њжу з фаст-фуд≥в, то рано чи п≥зно њхн≥ оч≥ можуть перетворитис€ на коричнев≥, ≥ навпаки, €кщо кароок≥ стануть вживати б≥льш здорову њжу, райдужка њхн≥х очей може посв≥тл≥шати.

«елений кол≥р очей не Ї природним, його основа Ч блакитний. «м≥шанн€ з жовтизною св≥дчить про €к≥сь функц≥ональн≥ зм≥н≥. ≤деальна райдужна оболонка буде св≥тла, що вказуЇ на в≥дсутн≥сть проблем з травленн€м. «м≥на кольору €коњ-небудь д≥л€нки говорить про неполадки в певному орган≥.

≤ридолог≥€ Ї визнаною наукою, њњ нав≥ть ввели в курс де€ких навчальних медичних заклад≥в. Ќезважаючи на це не можна робити €к≥сь серйозн≥ висновки про стан орган≥зму, грунтуючись лише на даних ≥ридолог≥в.

Ќе т≥льки ≥ридолог≥ по райдужц≥ очей можуть проводити д≥агностику. «агальний стан очей нер≥дко видаЇ проблеми з≥ здоров'€м.

Ќай€скрав≥ше по очах про€вл€Їтьс€ коньюктив≥т. ¬ цьому випадку запалюютьс€ слизист≥ оболонки очей, спостер≥гаютьс€ гн≥йн≥ вид≥ленн€, сильне сверб≥нн€, набр€к ≥ почервон≥нн€ пов≥к.

якщо у людини набр€кл≥ кровоносн≥ судини ≥ видно крововиливи в склери, це €вна ознака п≥двищеного артер≥ального або внутр≥шньочерепного тиску.

” здоровоњ людини з≥ниц≥ однакового розм≥ру ≥ форми. якщо одна сторона з≥ниц≥ звужена, це €вна ознака зм≥ни кровопостачанн€ мозку з цього боку. ƒане €вище характерне дл€ д≥тей до 3 рок≥в ≥ дл€ дорослих п≥сл€ 50 рок≥в, €к≥ страждають на г≥пертон≥чну хворобу або порушенн€м мозкового кровооб≥гу.

ѕро порушенн€ роботи сечовив≥дноњ системи св≥дчить набр€к верхн≥х пов≥к. як правило, симптоми ц≥ викликан≥ неполадками в нирках. ѕаралельно може виникнути легка зм≥на голосу ≥ потовщенн€ €зика. ѕри по€в≥ даних симптом≥в необх≥дна консультац≥€ л≥кар€.

ћ≥шки п≥д очима Ч ознака серцево-судинних захворювань. ј темн≥ пл€ми п≥д очима Ч непор€док з обм≥ном речовин, кр≥м того, це може говорити про камен≥ в нирках.

якщо на шк≥р≥ пов≥к з'€вл€ютьс€ жовтуват≥ пл€ми, можливо, почавс€ процес атеросклерозу. ƒуже блискуч≥ оч≥ Ч ознака базедовоњ хвороби.

якщо людина часто моргаЇ, то це €вна ознака захворювань нервовоњ системи або печ≥нки.

ѕочервон≥нн€ внутр≥шньоњ поверхн≥ в≥к може стати ознакою таких захворювань:

  • порушенн€ роботи травноњ системи, 
  • проблеми з репродуктивними органами, 
  • порушенн€ кровооб≥гу.

ѕри блакитному в≥дт≥нку б≥лк≥в сл≥д звернути увагу на к≥сткову систему, а жовтуват≥ б≥лки вказують на захворюванн€ печ≥нки.

ќч≥ розкажуть л≥карю не т≥льки про поточн≥ захворюванн€х, а й про ран≥ше перенесен≥. јдже нав≥ть у здоровоњ людини райдужка маЇ своЇр≥дн≥ Ђшрамиї, €к≥ Ї ознакою тих старих хвороб. ќч≥ €к би ф≥ксують всю ≥стор≥ю людського орган≥зму.

Ќа планет≥ немаЇ двох людей з абсолютно однаковими очима, тому оч≥ можна вважати ≥ндив≥дуальною карткою ≥ одночасно виразом душ≥. 


04.05.2013