Ћюбов до себе Ч шл€х до здоров'€
Ћюбов до себе Ч шл€х до здоров'€
 Ћюбов до себе Ч шл€х до здоров'€

 ожному з нас останн≥м часом все част≥ше доводитьс€ чути: «“реба любити себе».  ажуть, що без любов≥ до себе неможливо домогтис€ життЇвих усп≥х≥в, бути щасливим. ћало того, не любл€чи себе, людина навр€д чи зум≥Ї зберегти найц≥нн≥ше - здоров'€.

Ћюбов до себе ≥ м≥цне здоров'€ однозначно м≥цно пов'€зан≥. ѕсихолог ≈нд≥ ћартенз з Ќовоњ «еланд≥њ вив≥в формулу, €ка знайома кожному з нас: щоб завжди бути здоровим ≥ мати хороший настр≥й, треба любити себе. ¬же перев≥рено, що висока самооц≥нка над≥л€Ї нас в≥дчутт€м безпеки в момент з≥ткненн€ ≥з соц≥альними потр€с≥нн€ми.

ƒл€ отриманн€ результат≥в у ход≥ досл≥дженн€ вчен≥ вс≥л€ко намагалис€ впливати на самооц≥нку досл≥джуваних.  умедний, мабуть, був експеримент. “им не менш, учасникам довелос€ почути про те, €к вони погано (або добре) вигл€дають. ј пот≥м прот€гом двох тижн≥в вони повинн≥ були оц≥нювати свою зовн≥шн≥сть ≥ самопочутт€, прислухаючись до своњх в≥дчутт≥в.

ѕор€д з цим оц≥нювали тонус блукаючого нерва. ÷ей орган в нашому мозку в≥дпов≥дальний за парасимпатичну нервову систему, а саме серце ≥ судини.

ѕри втрат≥ тонусу парасимпатичною системою, а тонус залежить в≥д блукаючого нерва, њй важко заспокоњти серце в пер≥од стресу. ÷е по€снюЇ по€ву проблем з серцем, ауто≥мунн≥ захворюванн€ через переживанн€ ≥ депрес≥њ.

¬ ход≥ експерименту вчен≥ встановили, що чим б≥льше любов до себе, чим вище самооц≥нка, тим б≥льше тонус блукаючого нерва. ј це позитивно позначаЇтьс€ на стан≥ серц€ та ≥мун≥тету.

¬сесв≥тн€ орган≥зац≥€ здоров'€ (¬ќ«) даЇ таке визначенн€ здоров'ю: Ђ«доров'€ — це стан ф≥зичного, ф≥з≥олог≥чного, психолог≥чного та соц≥ального благополучч€ї. ј це говорить про те, що до здоров'€ сл≥д п≥дходити комплексно, дотримуючись здорового способу житт€, режиму харчуванн€ ≥ в≥дпочинку. ” сучасному св≥т≥ ми можемо часто спостер≥гати людей, €к≥ в гонитв≥ за ф≥нансовим добробутом або кар'Їрним ростом принос€ть в жертву ф≥зичне ≥ псих≥чне здоров'€.

¬ япон≥њ трудогол≥зм щор≥чно стаЇ причиною смерт≥ 10 000 ос≥б! ÷≥ люди поставили на перше м≥сце роботу, махнувши рукою на своЇ здоров'€. ≤ тут варто згадати про в≥дпочинок, без €кого неможлива ≥ нормальна робота. ¬ажливо розум≥ти, що в≥дпочинок Ч це не нагорода за роботу, в≥дпочинок Ч це частина роботи з п≥дтримки здоров'€.

Ќас вс≥х з дитинства вчили, що любити треба щось або когось, а ось любов до себе Ч це нав≥ть €кось ≥ непристойно, щось на зразок егоњзму. “ак виховувалас€ велика частина населенн€ нашоњ крањни. ўо даЇ людин≥ любов до себе? ¬≥дпов≥дь на це питанн€ можна починати шукати в Ѕ≥бл≥њ: люби ближнього свого €к самого себе. “обто сама —в€та  нига нам каже, що любити себе Ч це обов'€зок кожноњ людини. јдже людина, €ка любить ≥ приймаЇ себе, зможе любити ≥ приймати ≥нших.

ѕрирода людини така, що вона не може повноц≥нно жити без любов≥ ≥ самоповаги. ћи звикаЇмо до життЇвих незгод, неприЇмностей, але в≥дсутн≥сть любов≥ н≥чим не можна компенсувати. ” 80% випадк≥в стреси викликан≥ саме в≥дсутн≥стю любов≥.

Ѕагатьом д≥т€м батьки всел€ють, що вони недостойн≥, бо в них поган≥ оц≥нки, тому що в ≥нших д≥тей все виходить з першого разу. ÷≥каво, що батьки при цьому розум≥ють, що це не так, але кажуть, щоб дитина ще б≥льше старавс€. ¬ результат≥ з дитини виростаЇ дорослий з ц≥лим букетом комплекс≥в, а найголовн≥шим страхом в його житт≥ буде страх невдач≥. “ака людина приречена на неск≥нченн≥ стреси, депрес≥њ, невдоволенн€ собою ≥ своњм житт€м.

якщо ви в≥дчуваЇте, що ваше здоров'€ вже не те, що ви часто хвор≥Їте, погано себе почуваЇте, просто задайте соб≥ питанн€, чи любите ви себе. √оловне Ч чесно в≥дпов≥сти на нього. ѕочн≥ть догл€дати за собою, дайте своЇму т≥лу необх≥дний в≥дпочинок, турботу, здорову њжу, оптимальн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€, а також розваги та нормальн≥ умови житт€. ƒозвольте соб≥ це, €кщо хочете мати м≥цне здоров'€ ще довг≥ роки. ј головне Ч введ≥ть такий спос≥б житт€ в звичку, особливо €кщо у вас Ї д≥ти. јдже молодше покол≥нн€ йде по стопах своњх батьк≥в, ≥ €кщо ви бажаЇте щаст€ ≥ здоров'€ своњм д≥т€м, показуйте њм приклад цього.

Ћюбл€ча себе людина знаходить ≥ час, ≥ сили дл€ турботи про своЇ т≥ло ≥ свою душу.