¬есн€н≥ промен≥ несуть в≥дродженн€ ≥... нездужанн€
¬есн€н≥ промен≥ несуть в≥дродженн€ ≥... нездужанн€
¬есн€н≥ промен≥ несуть в≥дродженн€ ≥... нездужанн€

ќсь ≥ дочекалис€ ми першого весн€ного сонц€, €ке ≥ настр≥й маЇ п≥дн€ти ≥ налаштувати наш орган≥зм на пробудженн€ в≥д зимовоњ спл€чки. јле чому багато людей зам≥сть оч≥куваного п≥дйому в березневу пору в≥дчувають нездужанн€ ≥ справжн≥с≥нький занепад сил?

—лабк≥сть ≥ сонлив≥сть в перш≥ весн€н≥ тижн≥ багато хто схильний списати на завжди винний ав≥там≥ноз, тому посп≥шають погр≥тис€ в перших промен€х березневого сонечка. јле чому п≥сл€ прогул€нки сльоз€тьс€ оч≥, болить голова ≥ так хочетьс€ спати? „ому саме в цю довгооч≥кувану пору багато стають драт≥вливими, част≥ше хвор≥ють на ≥нфекц≥йн≥ хвороби?

ƒумка вчених щодо перших весн€них промен≥в

як стверджують вчен≥, березневе сонце може бути вельми небезпечним дл€ здоров'€. Ќебезпека пол€гаЇ й у тому, що на деревах ще немаЇ лист€, а значить ≥ сховатис€ в≥д небезпечних промен≥в н≥куди.

Ћ≥кар≥ вважають, що перше березневе сонце становить небезпеку дл€ орган≥зму, €кий вже в≥двик в≥д нього за зиму. ¬с≥ органи ≥ системи п≥сл€ довгоњ зими розбалансован≥, що пов'€зано з переходом з зимових б≥оритм≥в на л≥тн≥. ƒл€ здорових людей такий перех≥д може пройти майже не пом≥ченим, але чи багато в наш час абсолютно здорових людей?

—итуац≥€ посилюЇтьс€ ≥ б≥льш активною геомагн≥стю сонц€, €ка активуЇтьс€ вже з к≥нц€ лютого. ¬ цей пер≥од св≥тило посилаЇ нам ультраф≥олет практично в л≥тн≥х дозах, а в≥двиклий за зиму орган≥зм, намагаючись захиститис€, ще б≥льше слабшаЇ.

” процес≥ багатор≥чних спостережень вчен≥ пом≥тили, що ≥снуЇ два найб≥льш активних геомагн≥тних пер≥оди. Ќайчаст≥ше максимуми про€вл€ютьс€ навесн≥, ближче до к≥нц€ лютого, а також восени, у вересн≥. «вичайно, необх≥дно робити знижку на те, що природа може завередувати ≥ зм≥нитис€, але трапл€Їтьс€ це р≥дко. ” так≥ пер≥оди активн≥сть зб≥льшуЇтьс€ в 1,5 рази.

якщо прийн€ти думку, що людина Ї нев≥д'Їмною ланкою природи, то наш орган≥зм дуже тонко в≥дчуваЇ найменш≥ зм≥ни геомагн≥тноњ активност≥.

ЌеприЇмностей додаЇ ≥ весн€на погода, що здаЇтьс€ такою ласкавою ≥ життЇствердною, а насправд≥ несе небезпеку дл€ групи населенн€, €ка страждаЇ певними хворобами. јтмосферний тиск, волог≥сть пов≥тр€, та й сам склад пов≥тр€ сильно в≥др≥зн€ютьс€ навесн≥. яскрав≥сть св≥тла ≥нша, вплив сонц€ б≥льш сильний.

«виканн€ до сонц€ йде поступово, ≥ €кщо зараз в≥двикл≥ в≥д сонц€ м≥ськ≥ жител≥ вир≥шать позасмагати, то орган≥зм може люто чинити оп≥р цьому.

Ќайб≥льш схильн≥ до негативного впливу березневого сонц€ оч≥ ≥ шк≥ра. ќч≥ сприймають п≥сл€ зимових похмурих дн≥в весн€н≥ промен≥ €к дуже €скрав≥, а дл€ шк≥ри, €ка не п≥ддавалас€ наст≥льки шаленому опром≥ненню прот€гом майже п≥вроку, перш≥ дози весн€ного ультраф≥олету можуть здатис€ божев≥льними. ¬ результат≥ шк≥ра починаЇ нер≥вном≥рно вид≥л€ти мелан≥н ≥, €к насл≥док, з'€вл€ютьс€ неспод≥ван≥, особливо дл€ ж≥ночоњ половиною населенн€, п≥гментн≥ пл€ми.

—пособи захисту в≥д оманливого св≥тила

ƒл€ захисту очей придбайте сонцезахисн≥ окул€ри, адже цей аксесуар не просто данина мод≥, а над≥йний зас≥б захисту в≥д зайвого сон€чного св≥тла наших чутливих очей. ≤ нав≥ть €кщо погода м≥нлива ≥ сонце визираЇ не часто, краще завжди мати в сумц≥ окул€ри, €к≥ можуть знадобитис€ в будь-€кий час.

Ќезважаючи на те, що на градуснику вранц≥ ще 0°—, вже не зайвими будуть спец≥альн≥ креми з коеф≥ц≥Їнтом захисту не менше SPF-20. Ќанести крем сл≥д не менш н≥ж за 20 хвилин до виходу з дому.

ƒл€ захисту шк≥ри в≥д агресивного весн€ного сонц€ медики рекомендують вже ранньою весною приймати в≥там≥ни, пити лимонну воду, њсти поб≥льше фрукт≥в, особливо не нехтувати цитрусовими.

ƒл€ догл€ду за шк≥рою обличч€ особливо корисна у весн€ну пору молочна сироватка, €ку потр≥бно застосовувати €к м≥н≥мум раз на тиждень.

Ќародна медицина також пропонуЇ своњ рецепти, особливо в≥таЇтьс€ обтиранн€ шк≥ри обличч€ соком петрушки навп≥л з лимонним соком. јле €кщо п≥сл€ тривалого перебуванн€ на сонц≥ все ж з'€вилос€ почервон≥нн€, а це не ≥накше €к оп≥к, то захисний крем вже не допоможе. ¬ цьому випадку краще обробити постраждалу д≥л€нку кремом в≥д оп≥к≥в.

ќсь таке воно п≥дступне це ласкаве весн€не сонечко, тому будьте обережн≥, береж≥ть красу ≥ здоров'€!†