ѕомир≥тьс€ з собою ≥ будьте здоров≥
ѕомир≥тьс€ з собою ≥ будьте здоров≥
ѕомир≥тьс€ з собою ≥ будьте здоров≥

ѕсихологи впевнено стверджують, що основою б≥льшост≥ захворювань Ї конфл≥кт людини з самою собою. ўо стаЇ причиною внутр≥шнього конфл≥кту особистост≥ ≥ чи можна його уникнути?

Ћюдина Ч ≥стота непроста, до того ж житт€ в соц≥ум≥ з його вимогами, правилами накладають на кожного з нас певн≥ обов'€зки, ц≥нност≥, €к≥ не завжди зб≥гаютьс€ з нашими реальними прагненн€ми. Ќасл≥дком такоњ нев≥дпов≥дност≥ найчаст≥ше виступаЇ внутр≥шн≥й конфл≥кт.

ѕричини внутр≥шнього конфл≥кту

ƒ≥йсно, найчаст≥ше конфл≥кт виникаЇ м≥ж тим, що ми маЇмо, ≥ тим, чого хочемо в реальност≥. Ќаприклад, вз€ти хоча б виб≥р профес≥њ. Ќа жаль, на початку життЇвого шл€ху цей виб≥р робл€ть за нас. « ранн≥х рок≥в доросл≥ нам всел€ють бажан≥ вар≥анти ≥ налаштовують нас на самий Ђв≥дпов≥днийї дл€ нас вар≥ант. ¬ насл≥док нам доводитьс€ займатис€ нелюбою роботою, щоб заробити на житт€.

ѕри такому вибор≥ людина все житт€ займаЇтьс€ роботою, €ка њй не подобаЇтьс€ ≥ вона ≥з задоволенн€м зм≥нила би њњ, але зробити цього вже не може. јдже з часом вона обзаводитьс€ родиною, про €ку треба п≥клуватис€, ≥ тому упокорюЇтьс€ з не своњм вибором ≥ нав≥ть намагаЇтьс€ себе переконати, що це було саме њњ р≥шенн€.

™ й ≥нший приклад: людина встановила соб≥ завищену планку, ставить до себе висок≥ вимоги, але добитис€ бажаного не може, а жити з цим њй доводитьс€. ћожна ще багато приклад≥в наводити, наше житт€ показуЇ њх нам на кожному кроц≥. –езультатом будь-€коњ з цих незадоволеностей Ї внутр≥шн≥й конфл≥кт, част≥ше нав≥ть неусв≥домлений. јле обдурити себе ми можемо, а ось орган≥зм Ч дуже складно. ≤ в≥н в≥дпов≥даЇ нам п≥дказками - хворобами. ÷€ схема стандартна, д≥юча на прот€з≥ вс≥Їњ ≥стор≥њ людськоњ цив≥л≥зац≥њ.

јле орган≥зму абсолютно не важливо, €ку хворобу в≥н нам п≥дкине Ч п≥двищений тиск, серцево-судинн≥ захворюванн€, виразка, м≥грень, рак або щось ще. ќднак ≥ тут пом≥чен≥ де€к≥ нюанси. ќдин з них той, що онколог≥Їю част≥ше хвор≥ють люди, €к≥ не вм≥ють сказати Ђн≥ї, €к≥ готов≥ служити чужим ≥нтересам. ÷им люд€м так само важко налагодити д≥алог з ≥ншими людьми. ј саме цьому треба вчитис€ Ч знайти сп≥льну мову з ≥ншими людьми ≥ з≥ своњм т≥лом.

як працювати з конфл≥ктом?

ћедицина завжди стоњть на сторож≥ здоров'€, але л≥куЇ лише насл≥дки захворювань. ћи звикли л≥кувати хворобу, але не причини, що викликають њњ. „ому ж вил≥кувавшись, часто наш орган≥зм занедужуЇ знову? ћи зациклен≥ на винищенн€ симптом≥в захворюванн€, але не думаЇмо наводити пор€док у своЇму внутр≥шньому св≥т≥. ”св≥домивши конфл≥кт, ми робимо одночасно дек≥лька корисних речей: переходимо з несв≥домого стану в св≥домий ≥ можемо працювати в конфл≥ктом.

ўоб житт€ наповнилас€ зм≥стом, а хвороби не заважали насолоджуватис€ ним, необх≥дно ч≥тко засвоњти к≥лька положень.

  1. ћайже кожне захворюванн€ грунтуЇтьс€ на психолог≥чних причинах. Ќаша псих≥ка фактично в≥дпов≥даЇ на наше здоров'€ або недуги.
  2. ѕри виникненн≥ хвороби треба розум≥ти, що вона дана нам €к п≥дказка: щось не так в нашому житт≥.
  3. ќдужанн€ при будь-€кому захворюванн≥ залежить в≥д людини (за вин€тком травм в авар≥њ, нещасних випадк≥в). ћи особисто запускаЇмо механ≥зм хвороби в своЇму орган≥зм≥. ј виражаЇтьс€ це в нерозум≥нн≥ свого душевного св≥ту, €ке переходить на т≥лесний р≥вень ≥ виражаЇтьс€ в захворюванн≥. ¬иходить, що хвороба Ч це сигнал нам. Ќайчаст≥ше ми цей сигнал ≥гноруЇмо, €кщо це не дуже важка хвороба. ј €кщо хвороба не даЇ про себе забути, ми звертаЇмос€ до л≥кар≥в, щоб вони вил≥кували нас в≥д нењ. јле ≥ в цьому випадку ми ≥гноруЇмо сигнали орган≥зму, так €к працюЇмо з насл≥дками хвороби, а не з њњ причинами. ћи не звикли прислухатис€ до того, що хоче сказати нам наш орган≥зм, а медики ще б≥льше заглушають цей сигнал медикаментами або нав≥ть операц≥Їю. 

як побороти внутр≥шн≥й конфл≥кт?

ўоб зрозум≥ти конфл≥кт з самим собою ≥ впоратис€ з ним, психологи пропонують р€д психотерапевтичних засоб≥в. ѕри цьому л≥куванн€ може бути чисто психолог≥чно направленим або в поЇднанн≥ з медикаментами. √оловна суть такого л≥куванн€ Ч прид≥ленн€ уваги людини, њњ внутр≥шньому св≥ту. –езультатом такоњ роботи стаЇ розум≥нн€ своњх думок, самого себе, своЇњ хвороби. «а допомогою психолога розробл€Їтьс€ програма допомоги, що включаЇ ц≥лий р€д компонент≥в. ÷е складна робота, пройти €ку поодинц≥ складно, але дуже багато хворий може зробити сам ≥ врешт≥-решт вил≥ковуЇ сам себе.


30.04.2013