Агорафобія
Агорафобія – це коли людина боїться відкритого великого простору. Проте використовують його найчастіше, коли людина боїться, що вона може опинитися у такій ситуації, звідки не буде мати змоги піти при розвитку приступу паніки. Для людей, що страждають даним захворюванням, скрутні наступні ситуації: сидіння в середині ряду в кінотеатрі, поїздка в поїзді чи автобусі, авіапереліт, стояння в черзі у банку, магазині чи інших організаціях. Людям, які мають агорафобію важко в повсякденному житті, тому велика кількість хворих більшу частину свого життя проводять у будинку, у зв’язку з нападами паніки. У віці 20 років найчастіше починається захворювання, а після 40 років розвиток агорафобії.

Симптоми

Напвди паніки та сильної тривоги є характерними симптомами агорафобії. Дані напади виникати можуть спонтанно або як якась реакція на подразник зовнішній. Також лбдей, які хворіють даною хворобою мучать тривожні думки (хворий боїться втратити свідомістть).
З прогресуванням хвороби починають посилюватися симптоми настільки, що людина стає прив’язаною до будинку свого. Можна зменшити напади паніки (хворий починає менше хвилюватися, коли поруч знаходиться улюблена собака, чи власна дитина, або хтось супроводжує). Може виникнути у важких випадках симптом, який званий тривогою передбачення, тобто ще за кілька годин починає людина тривожитися, що вона потрапить у якусь лякаючу ситуацію. Також  у хворого на агорафобію появляються депресивні думки, у зв’язку з цим людина веде обмежений спосіб життя.
Симптоми агорафобії:
 
  • сильне почастішання дихання та пульсу
  • напади паніки тривають 10-15 хвилин
  • відчуття страху смерті
  • виділення в кров великої кількості адреналіну
  • нездатність контролювати свої дії
  • підвищене тремтіння, потовиділення

Основні причини

До сьогодні не відомі точні причини захворювання. Деякі спеціалісти у галузі дослідження говорять, що спочатку виникає панічна атака, а пізніше починає розвиватися агорафобія. Проте інші спеціалісти говорять, що агорафобія розвивається із самого початку. У деяких дослідженнях було виявлено зв’язок агорафобії з проблемами орієнтації в просторі. У деяких випадках в хворих людей виникає страх, коли вони починають втрачати орієнтири в натовпі чи на відкритому просторі.
Агорафобія досить часто стає наслідком різних розладів: панічного розладу, панічних атак, розлади особистості та інші. Можуть бути причини агорафобії пов’язані також із важкою психологічною ситуацією, в хворий потрапив не вдома (п’на бійка, терористичний акт, автокатастрофа). Тому людина завжди думає, що знаходиться поза межами дому небезпечно.

Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці – Подільському для отримання якісних медичних послуг від спеціалізованих лікарів.