® Центрмед
Центр сімейної медицини

(03849) 3-10-98, 3-99-69. Драгоманова, 14а. Кам’янець-Подільський контакти
Цікаве Навчання Бібліотека 

"Ерозія" шийки матки: міфи і реальність

Ерозія шийки матки – гінекологічне захворювання, необізнаність про яке веде до породження багаточисельних міфів, що лякають жінок. Розглянемо та спробуємо розвіяти ці міфи по порядку.

Матка представляє собою жіночий статевий орган, призначений для виношування плоду. Вона має грушоподібну форму та закінчується горловиною, яка і є шийкою матки. Шийка матки передбачає наявність спеціального каналу, через який виходить менструальна кров та новонароджена дитина. Покриття каналу – це циліндричний епітелій, сама ж поверхня матки представлена пласким епітелієм . А ось коли циліндричний епітелій з яких-небудь причин опиняється на місці плаского епітелію, тоді і говорять про ерозію шийки матки.

Насправді термін «ерозія шийки матки» не коректний по відношенню до описаного її хворобливого стану. Від латинської «ерозія» - «роз’їдати», тобто передбачається дефект або виразка епітелію, що трапляється вкрай рідко – у 3-5% в результаті механічних або хімічних пошкоджень і загоюється без медичного втручання протягом 3-14 днів. Тобто 97% діагностованих ерозій – неправильне розташування епітелію каналу шийки матки.

Отже, міф перший: ерозія шийки матки виражається дефектом слизової оболонки.

Причини такого стану слизової можуть бути різні:

1) Нестабільність гормональної системи молодої жінки 23-25 років;

2) «вроджені» ектопії – мається на увазі неправильне розміщення циліндричного епітелію шийки матки, що дістається від матері у період вагітності. Саме з цієї причини світова практика лікування ерозії шийки матки починається із спостереження, так як до 23-25 років подібна ерозія може самовилікуватися здоровим організмом в період стабілізації гормонального балансу;

3) травмування шийки під час пологів, абортів, вискрібань, після яких епітелій не займає нормального положення, і шийка не складається разом.

У яких же випадках необхідне лікування ерозії шийки матки? І взагалі, чи необхідне її лікування, адже по периферії від ерозії розташовані і запасні, резервні клітини, які можуть перетворитися в здорові клітини як поверхні шийки матки, так і каналу шийки.

За допомогою усіх видів консервативного лікування ерозії шийки матки – фітотерапія, свічки, тампони, гірудотерапія – направлені на відновлення нормальної функціональності яєчників, а також на перевтілення клітин у багатошарові. Небезпека полягає у тому, що саме ці резервні клітини можуть перевтілюватися як у здорові, так і піддатися мутації та перетворитися на передракові, а після низки змін і в ракові (міф другий: ерозія шийки матки без лікування викликає рак). Доведено, що провокує ці патологічні процеси у 97% випадків вірус папіломи людини, а не ерозія шийки матки.

Щоб точно встановити, які процеси відбуваються у тканинах шийки матки, мало одного огляду за допомогою дзеркал, тут без кольпоскопії (огляд під мікроскопом)не обійтися. Центр Сімейної Медицини пропонує обстеження за допомогою сучасного кольпоскопа, оснащеного відеосистемою, яка допоможе зафіксувати отримані результати у комп’ютері та перенести їх на флешку чи диск. Пройшовши кольпоскопію, ви побачите істинний стан шийки матки, а спеціалісти нашого центру зроблять висновки, якого характеру ерозія, чи не властиві їй небезпечні зміни. Крім того, ви отримаєте рекомендації, на якому лікуванні зупинитися: консервативному чи стимулюючому загоювання ерозії.

Сьогодні існує декілька методів, які виліковують ерозію:

1) Хімічні препарати: солковагін, ваготил. Цей метод використовується рідше через багато чисельність процедур, а також він рекомендується жінкам, які не народжували і тим, у кого ерозія має «гарні» краї.

2) Діатермокоагуляція, або простіше – припікання. Це перевірений, але доволі жорсткий метод, що несе ускладнення.

3) Кріодеструкція (замороження). Цей метод відрізняється легкістю та нешкідливістю, але мінусом є те, що складно вгадати глибину та площу впливу на шийку матки, а також йде тривале відновлення (1,5-2 мес.)

4) Лазеротерапія – ефективний, але доволі тривалий метод, який протипоказаний тим, хто не народжував.

5) Радіохвильова хірургія – найрозповсюдженіший та схвалений у світі метод , що відрізняється простотою, оперативністю, щадною процедурою, практично без ускладнень та кровотеч. Завдяки цьому методу шийка матки немовби шліфується на 1-3 мм в глибину. Крім того, загоювання проходить доволі швидко – до 1 місяця.

В нашому медичному центрі ви можете отримати консультацію спеціалістів з будь-якого методу, який цікавить вас, пройти кольпоскопію та вилікувати ерозію за допомогою новітнього у радіохвильовій хірургії апарату «Сургітрон».

Якщо при лікуванні ерозії вас хвилюють інфекції, грибки, трихомонади або хламідії (міф третій: ерозію породжують інфекції), то вони просто не дають можливості резервним клітинам трансформуватися у здорові багатошарові поверхні шийки матки. Результатом може стати те, що ерозія не загоюється самостійно до 23-25 років, також у здорових жінок може статися гормональний дисбаланс. Хламідії здатні знизити імунітет шийки матки до вірусу папіломи людини, що і може призвести до дисплазії (передраковий стан шийки). Це свідчить про те, що лікування інфекцій необхідне, але під суворим наглядом лікаря, після ретельного обстеження. Адже для вас важливі не самі результати аналізів, а ваше здоров’я. Встановлено, що у піхві мирно вживаються 40-45 видів різноманітних мікроорганізмів і «вискоблювання» частіше набагато шкідливіше, ніж несвоєчасне лікування.

Якщо вас хвилюють дані питання, спеціалісти нашого центру нададуть вам вичерпні консультації.


Обговорення:

неллінеллі6 листопада 2011 в 10:40
Мені 3 дні тому зробили діатермокоагуляцію,лазером казали що неможна бо велика площа ерозії.Після багатьох прочитаних сторінок у інтернеті я вже дуже хвилююсь.Які можуть бути наслідки,скажіть будь-ласка!
Відповісти
Вадим Миколайович БогуцькийВадим Миколайович Богуцькийнеллі6 листопада 2011 в 22:16
Доброго дня, Неллі. Не хвилюйтесь, можливо, причин для хвилювання не має. І лазер, і діатермокоагуляція, і радіохвильова терапія- все це методи дії електричного струму, але з різною частотою електричної хвилі. Тому право на життя мають всі ці методи ( хоч вони і відрізняються по різним параметрам ). Якщо вас цікавить ваша ситуація на сьогоднішній день та тактика ведення вашого випадку для пришвидшення заживлення ( епітелізації) ерозії, зверніться на консультацію та кольпоскопію до мене в центр ( навіть незважаючи на те, коли була проведена діатермокоагуляція). Запис в адміністратора.
Відповісти
АнонимВадим Миколайович Богуцький4 листопада 2013 в 00:26
доброго дня,у мене ерозія,скажіть будь-ласка чи можна щоб чоловік під час сексу кінчав в мене?
дякую.
Відповісти
Вадим Миколайович БогуцькийВадим Миколайович БогуцькийАноним4 листопада 2013 в 01:48
Ерозія не впливає на статеве життя, статеве життя не впливає на ерозію. Висновок — можна.
Відповісти
Аноним18 листопада 2011 в 08:27
Доброго дня.Мені зробили заморожування ерозії матки, після чого началися великі кровотечі! Це можливо? чи потрібно звернутися до лікаря?
Відповісти
Вадим Миколайович БогуцькийВадим Миколайович БогуцькийАноним19 листопада 2011 в 17:46
Доброго дня. Зрозуміло, що це не дуже добре, тому що в нормі такого не буває. Тому зверніться до лікаря-гінеколога, який займається проблемами шийки матки на консультацію. Можете звертатись і в наш центр до мене особисто. Коротко про можливі причини ваших виділень: 1) Порушення циклу;
2) Любі непроліковані мікроорганізми, які викликають передчасне і масивне відходження мертвих тканин.
Тому необхідна корекція вашого лікування для покращення епітелізації ( "заживлення" ) ерозії шийки матки.
Відповісти
СвєтаСвєтаВадим Миколайович Богуцький2 грудня 2011 в 13:39
Доброго дня.Підскажіть а що краще вилікує ерозію прижигання чи замороження?
Дякую!
Відповісти
Вадим Миколайович БогуцькийВадим Миколайович БогуцькийСвєта3 грудня 2011 в 18:25
Доброго дня, Світлана. Однозначно відповісти не є можливим, тому що це залежить в кожному індивідуального випадку від маси факторів (від розмірів "ерозії", від того чи ви народжували, чи ні, від гормонального фону, від інфекційного навантаження і т.д.). Зверніться до найближчого до вас спеціаліста по кольпоскопії на індивідуальну консультацію для визначення тактики.
Відповісти
ВалеріяВалерія8 грудня 2011 в 12:17
Доброго дня!
Мені 16 років, після операції апендициту в мене знайшли інфекцію, тому лікували полієнефрит. Згодом порадили звернутись до гінеколога і після взятого аналізу виявили нитки міцелію грибів, а під час повторного огляду виявили ерозію шийки матки.Чи можна пролікуватись в домашніх умовах, адже їхати в обласний центр немає можливості...?
Відповісти
Вадим Миколайович БогуцькийВадим Миколайович БогуцькийВалерія9 грудня 2011 в 22:07
Доброго дня. В кожному районному центрі є кольпоскоп і спеціаліст, який на ньому працює. Він після огляду надасть вам рекомендації по вашій (індивідуальній) тактиці ведення. Стосовно ж нашого міста, то в нас є десяток кольпоскопів (і в державних, і в приватних закладах), тому вибір самий широкий.
Відповісти
АнастасіяАнастасія10 грудня 2011 в 17:32
чи можна займатися сексом,під час ерозії,і чи буду я мати дітей.
Відповісти
АнастасіяАнастасія10 грудня 2011 в 18:38
чому ви невідповідаєте?
Відповісти
ОлексійОлексійАнастасія10 грудня 2011 в 18:45
Анастасія! Це сайт, на якому відповіді дають живі люди. Лікарі. А лікарі - не роботи, до голови яких цілодобово підключені дроти. Їм теж потрібно відпочивати, виконувати свої особисті справи.
Тим більше, що мова йде про планування дітей, отже можна зачекати на відповідь
Відповісти
Вадим Миколайович БогуцькийВадим Миколайович БогуцькийОлексій10 грудня 2011 в 22:48
Доброго дня, Анастасія. Сексом під час існування "ерозії" займаються всі люди на світі, наявність "ерозії" зовсім не має відношення до появи дітей.
Техніка безпеки:
1. На фоні "ерозії" вірус папіломи (який викликає рак шийки матки) легше проникає в організм, тому до момента епітелізації "ерозії" бажано кохатись з презервативом та весь час з одним партнером (який мав мінімальну кількість партнерш до вас). Тому кольпоскопія, особливо у незамужніх дівчат, що ведуть активне статеве життя необхідна хоча б 1 раз в 0,5 року.
2. Непліддя залежить від чоловічого фактора (спермограми), овуляції, прохідності маткових труб (а це мається на увазі відсутність перенесених раніше інфекцій, особливо хламідійної), тому знову необхідно користуватись презервативом.
Відповісти
АнонимАнастасія22 листопада 2015 в 13:30
Що за вас за проблеми
Відповісти
АнонимАнастасія22 листопада 2015 в 13:36

Я типовий секс шоп


Шшщщ
Відповісти
ОленаОлена16 грудня 2011 в 19:32
Доброго дня! мені 18 років і в мене виявили ерозію шийки матки, скажіть будь ласка на скільки це серйозно?
Відповісти
Вадим Миколайович БогуцькийВадим Миколайович БогуцькийОлена16 грудня 2011 в 20:40
Доброго дня, Олена. Достовірно щось вам порадити можливо лише після кольпоскопії, мазка на цитологію, при необхідності, мазка на ВПЛ. В залежності від цих обстежень виробляють тактику: динамічне спостереження, чи більш активну. Пройдіть вищезазначені обстеження (ці послуги можуть вам надати і в нашому центрі) і отримаєте відповідь на ваше запитання.
Відповісти
АнонимВадим Миколайович Богуцький13 серпня 2015 в 20:58
скажіть будь ласка а можна прижигати ерозію якщо є молочниця?
Відповісти
Аноним23 грудня 2011 в 19:29
Доброго дня! мені 23 роки в мене виявили ерозію шийки матки, рання стадія, дітей ще немає, скажіть будь ласка чи можна обійтись без лікування???
Відповісти
Вадим Миколаович БогуцькийВадим Миколаович БогуцькийАноним23 грудня 2011 в 20:20
Доброго дня. Достовірну інформацію можливо отримати лише після кольпоскопії, мазка на цитологію, при необхідності, мазка на ВПЛ.
Не існує "ерозії" ні ранньої, не запущеної стадії.
В кожному районному центрі є кольпоскоп і спеціаліст, який на ньому працює. Він після огляду надасть вам рекомендації по вашій (індивідуальній) тактиці ведення.
Відповісти
АнонимВадим Миколаович Богуцький14 лютого 2012 в 13:55
добрий день.Мені 22 роки в 20 років я народила дівчинку.Коли я ще була вагітна мені сказали шо в мене є ранка і її треба буде лікувати після родів так як під час вагітності неможна так мені обяснила моя лікарка,Нажаль після родів я до неї незверталась так як мене нічого нетурбувало я розумію що в тому є великий мінус.Але останім часом в мене пішов збій місячні ідуть можна сказати 2 рази на місяць на початку і вкінці.І під час статевого акту в мене кровоточить хоча до того було все нормально я в інтернеті прочитала і дуже переживаю чи неможе в мене бути дуже запущено чи розвиватись рак матки можете написати де ви знаходетесь і як до вас можна записатись на прийом.Дякую
Відповісти
Вадим МиколайовичВадим МиколайовичАноним14 лютого 2012 в 23:13
Добрий день. Щоб не переживати і отримати достовірну інформацію, вам необхідно провести кольпоскопію, мазок на цитологію, що і прояснить ситуацію і можна буде визначити тактику лікування вашого випадку. Кординати на сайті: (03849) 3-10-98, 3-99-69. Драгоманова, 14а. Кам'янець-Подільський. Запис на прийом та кольпоскопію до мене в адміністратора. Звертайтесь на здоров'я та не переживайте завчасно.
Відповісти
марія рафмарія рафАноним16 березня 2014 в 13:14
ба
Відповісти
МаринаМарина21 лютого 2012 в 14:17
Доброго дня!Мені 27 років. Після того як я народила першу дитину (2007рік), мені вже робили прижигання ерозії. Тепер,коли я народила другу дитину, після огляду, знову виявили ерозію! Скажіть будь-ласка як часто ерозія може виникати і як цьому можна запобігти? Дякую.
Відповісти
Вадим МиколайовичВадим МиколайовичМарина21 лютого 2012 в 22:29
Доброго дня, Марина. Зважаючи на те, що у вас знаходять "ерозію" після пологів, можна висунути версію, що вона травматична (швидкі пологи, туга шийка, більша дитина за попередню, наявність кандидозу як провокуючий чинник мікротріщин шийки матки і т.д.). Завадити цьому вже ніяк не можна, а чи буде у вас "ерозія" після третіх пологів,- це залежить від пологів та дитини.
Відповісти
Аноним28 лютого 2012 в 20:28
Доброго дня! Будь ласка, допоможіть мені розібратись! Мені 24 роки, дітей не маю. Кожні пів року я обстежуюсь у свого дільничого гінеколога, ніяких проблем не було. Одного разу я перемерзла, почав боліти яйник, я подумала, що запалення, вирішила знову обстежитись, але була змушена іти до іншого лікаря, так як моя була у відпустці. Нова лікар зробила мені кальпоскопію і сказала, що в мене ерозія і її треба заморожувати. Я здивувалась, так як 2 міс назад була на обстеженні і ніякої ерозії не було. Не знаючи кому вірити, я пішла до ще однієї лікарки, яка сказала теж, що в мене ніякої ерозії немає і нічого заморожувати не потрібно, тому що під час родів те місце може розірватись. Будь ласка, порадьте, що мені робити, кого слухати і взагалі. Дякую, якщо відгукнетесь!
Відповісти
Вадим МиколайовичВадим МиколайовичАноним28 лютого 2012 в 23:13
Доброго дня. Ваша проблема дуже проста. Для встановлення істини відвідайте спеціаліста по кольпоскопії, який працює на кольпоскопі з відеопрограмою та реєстрацією результатів на комп'ютері і роздруковкою їх. Відповідно, ви самі на телевізорі побачите стан шийки матки, у вас залишиться документ (роздруковка). Тоді й буде що обговорювати. При бажанні можете записатись в адміністратора й до мене на прийом, наш центр надає вищеперераховані послуги.
Відповісти
Мар"янаМар"яна16 березня 2012 в 02:24
Доброго дня! Мені лікар при обстеженні сказала,що є невеличка "ерозія" шийки матки і вона не прогресує,тому це не страшно і виписала свічки та таблетки.Але це нічого не змінило. Мене поболює інколи в низу живота,але ніяких виділень немає.Прийшовши щераз на обстеження,мені сказали що це нічого штрашного.Що робити? І чи це може бути зпвадою мені завагітніти?
Відповісти
Вадим МиколайовичВадим МиколайовичМар"яна17 березня 2012 в 00:37
Доброго дня, Мар'яна. "Ерозія" някого відношення до вагітності (ні в добру, ні в погану сторону) не має. Стосовно тактики ведення вашого випадку - проведіть кольпоскопію та виконуйте рекомендації спеціаліста по кольпоскопії.
Відповісти
ВіталіяВіталія20 березня 2012 в 18:05
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, я ходила на провірку і виявили ерозію шийки матки виписали свєчі я серйозно не віднеслася і не лікувала,через місяць пішла до іншого гінеколога і він не виявив хвороби. Чи можливо,що вона сама без лікування загоїлася?
Відповісти
Вадим МиколайовичВадим МиколайовичВіталія21 березня 2012 в 00:02
Доброго дня, Віталія. Пройдіть кольпоскопію з відеофіксацією та комп'ютерною обробкою зображення, де вам і буде розставлено всі крапки над "і".
Відповісти
наташанаташаВадим Миколайович18 грудня 2013 в 13:57
А де це можна пройти, по якому адресу???скільки це буде коштувать ?
Відповісти
Мельник Олеся КарлівнаМельник Олеся Карлівнанаташа18 грудня 2013 в 19:39
У нас в Центрі, запис у адміністратора
Відповісти
НаталяНаталяМельник Олеся Карлівна19 березня 2014 в 15:06
Добрий день,скажіть будь ласка чи можна вилікувати ерозію тільки свічками,при тому,що ерозія вже велика,дякую
Відповісти
юліяюліяВадим Миколайович24 березня 2015 в 16:03
добрий день мені 23 роки,мені зробили замороження,і через 2 місяця в мене після місячних почалося кровить,вже другий тиждень скажіть будь ласка що це таке може бути???
Відповісти

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

(098) 812-63-48
(03849) 2-10-98
Особливий прийом:
12 березня — через 27 днів
лікар-онколог, мамолог, дитячий онкохірург Хмельницької області